REKLAMA

Tomasz Poręba wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Tomasz Poręba został jednogłośnie wybrany na wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. kontaktów zewnętrznych. Decyzja zapadła przed świętami, podczas posiedzenia zarządu PKOl.

usgTWr

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

To dla mnie wielki honor i zaszczyt, że będę mógł pracować w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z ikonami polskiego sportu, mistrzami olimpijskimi. Zrobię wszystko, aby wykorzystać wypracowane przez lata kontakty zagraniczne na rzecz rozwoju polskiego ruchu olimpijskiego – powiedział dla PAP Tomasz Poręba.

Poręba od dwóch kadencji jest europosłem. W wyborach samorządowych był szefem sztabu wyborczego PiS. Zaangażował się we wspieranie sportu w regionie. Przekonywał przedsiębiorstwa do współpracy ze Stalą Mielec. Wspiera także wielokrotnego mistrza Polski w kobiecym tenisie stołowym, czyli klub KTS Siarkę Tarnobrzeg.

Europoseł w czasie studiów grał w piłkarskich trzecioligowych drużynach. Był też dziennikarzem sportowym. Oprócz pełnionej funkcji w PKOl, jest też wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona.

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.