REKLAMA

Tomasz Poręba spotkał się z kandydatką na komisarza ds. rozwoju regionalnego

RZESZÓW/PODKARPACIE. Europoseł Tomasz Poręba spotkał się z Coriną Crețu, kandydatką na komisarza ds. rozwoju regionalnego. Pani Crețu zaznaczyła, że priorytetem będzie dla niej pomoc najsłabiej rozwiniętym regionom UE.- mówi europoseł PiS.

poreba

W najbliższych dniach w Parlamencie Europejskim odbędą się przesłuchania kandydatów na komisarzy w Komisji Europejskiej. Europoseł PiS spotkał się z pochodzącą z Rumunii Coriną Crețu, kandydatką na komisarza ds. rozwoju regionalnego, z którą rozmawiał o możliwości podejmowania przez nową Komisję Europejską działań na rzecz rozwoju Podkarpacia.

 

Pani Crețu wielokrotnie podkreślała, że reprezentujemy tę samą część Europy, co wskazuje, że doskonale rozumie potrzeby i specyfikę Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Tomasz Poręba.

 

W rozmowie z Coriną Crețu Tomasz Poręba mówił o podejmowanych przez niego w poprzedniej kadencji inicjatywach na rzecz stworzenia strategii makroregionalnej dla regionu Karpat. Europoseł PiS przekonywał, że powstanie strategii byłoby ważnym impulsem dla rozwoju społeczno-gospodarczego i infrastrukturalnego Podkarpacia, które boryka się z licznymi problemami, m.in. z bardzo wysokim bezrobociem wśród ludzi młodych. Pani Corina Crețu wykazała zainteresowanie tym tematem i zaznaczyła, że działania w zakresie strategii makroregionalnej dla regionu Karpat powinny być podejmowane w oparciu o rozwiązania zastosowane w przypadku strategii alpejskiej. Przygotowanie i wdrożenie tej strategii może stanowić wzór dla instytucji przygotowujących strategię karpacką. Podkreśliła jednocześnie, że dużo będzie zależało od współpracy między rządami mówił europoseł Poręba.

 

Spotkanie na pewno daje nadzieję na owocną współpracę w przyszłości, jeśli pani Crețu zostanie wybrana na stanowisko komisarza. Pani Cretu reprezentuje jeden z nowoprzyjętych do UE krajów Europy Wschodniej i widać, że jest otwarta na rozmowy o potrzebach tego regionu. Zaznaczyła, że jej głównym zadaniem będzie wyrównywanie różnic rozwojowych między poszczególnymi regionami UE – powiedział Tomasz Poręba.

ap

26-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tomasz-poreba-spotkal-sie-z-kandydatka-na-komisarza-ds-rozwoju-regionalnego-ap007