REKLAMA

TOMASZ PORĘBA: Decyzja KRRiT to efekt wielomiesięcznej batalii w Polsce i za granicą

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie na multipleksie pierwszym.
Głos milionów katolików w końcu został wysłuchany – komentuje Tomasz Poręba.

Zdaniem europosła PiS KRRiT nie mogła dłużej ignorować coraz liczniejszych protestów w obronie katolickiego nadawcy, któremu niesłusznie przez ostatnie miesiące odmawiano prawa do miejsca na multpleksie.
O telewizję Trwam upominały się miliony Polaków w kraju i za granicą. Wielokrotnie podnosiłem tę sprawę w Parlamencie Europejskim, kierowane były liczne interpelacje do Komisji Europejskiej, odbył się także protest przed siedzibą Parlamentu w Brukseli. Cieszę się, że ta wielomiesięczna batalia znalazła wreszcie szczęśliwy finał. Polacy mają prawo do katolickiej telewizji w swoich domach – zaznaczył Poręba.

Europoseł PiS dodał, że KRRiT jest zobligowana do zapewnienia polskim obywatelom pluralizmu medialnego i w związku z tym tak długie odwlekanie decyzji o przyznaniu telewizji Trwam miejsca na multipleksie było niezrozumiałe.

– Dziś możemy się cieszyć, że wywierana presja przyniosła sens – ocenił Poręba

 

TOMASZ PORĘBA

07-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tomasz-poreba-decyzja-krrit-to-efekt-wielomiesiecznej-batalii-w-polsce-i-za-granica