REKLAMA

Tomasz Poręba: Bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby i posła Bogdana Rzońcy w sobotę w Zagórzu odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o przyszłości połączeń z Zagórza do Łupkowa i Krościenka.

W spotkaniu wzięli udział politycy, samorządowcy, kolejarze i związkowcy, m.in. Tomasz Poręba, europoseł PiS, Bogdan Rzońca, poseł PiS, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, Marek Pańko, starosta leski, Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki, Barbara Jankiewicz, burmistrz Leska, Ernest Nowak, burmistrz Zagórza, Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza, Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn i Jan Szczepański, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”.
– Jeszcze kilka lat temu zatrzymywały się tu dziesiątki pociągów osobowych, towarowych. Można stąd było dojechać do Wiednia czy Budapesztu. Dziś śpiewają tutaj ptaki i widać tylko zieloną trawę między torami. Jest to rzecz nie do przyjęcia. W każdym kraju kolej to najważniejsza dziedzina transportu. W Polsce nie może być inaczej. Walczymy już na Podkarpaciu o zachowanie linii Mielec-Dębica-Ocice. Teraz czas na podjęcie działań, by nie dopuścić do zamknięcia linii kolejowej do Zagórza i Łupkowa – mówił Tomasz Poręba. Zdaniem europosła PiS bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować.

Władysław Ortyl podkreślał, że połączenia między Zagórzem, Łupkowem i Krościenkiem mają strategiczne znaczenie dla województwa podkarpackiego.
– Są one istotne dla gospodarki województwa i całego kraju. To właśnie tym szlakiem kolejowym przemieszczano się za granicę podczas powodzi – przypomniał marszałek województwa podkarpackiego.

Urząd marszałkowski zadeklarował gotowość do wsparcia zagórskiej kolei. O ratowanie zagórskiej kolei w Warszawie zabiega także Bogdan Rzońca.
– Skierowałem już wiele interpelacji w tej sprawie do ministra transportu. Z odpowiedzi wynika, że jest szansa na przywrócenie połączenia kolejowego Zagórz-Warszawa w nowym rozkładzie jazdy – powiedział Bogdan Rzońca.

GALERIA ZDJĘĆ

12-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)