REKLAMA

Tomasz Kamiński: Nie wykluczamy pikiety pod Pomnikiem Walk Rewolucyjnych (VIDEO)

Tomasz Kamiński: Nie wykluczamy pikiety pod Pomnikiem Walk Rewolucyjnych (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radni Rozwoju Rzeszowa wraz z mieszkańcami zorganizowali konferencję pod „Wielką”, na której podzielili się projektem uchwały skierowanym na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa oraz planami by ocalić pomnik. Uzupełniający projekt uchwały złożyli na sesję również radni Koalicji Obywatelskiej, a wisienką na torcie jest projekt uchwały prezydenta w tej samej sprawie. Nawet opozycja w Radzie Miasta Rzeszowa pomnika wyburzać nie chce. Co się stanie z monumentem?

Od kilku miesięcy toczą się rozmowy oo. Bernardynów z władzami Miasta Rzeszowa o losie Pomnika Walk Rewolucyjnych. Nie chcieliśmy w te rozmowy ingerować i czekaliśmy na ich pozytywne zakończenie, ale zakonnicy nie są chętni do szybkiego i pozytywnego dla mieszkańców zakończenia sprawy. Dlatego na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa złożyliśmy projekt uchwały intencyjnej ws. odzyskania pomnika – mówi Tomasz Kamiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef klubu radnych Rozwój Rzeszowa.

„Mając na uwadze publiczną dyskusję, jaka toczy się nad przyszłością Pomnika Czynu Rewolucyjnego, Rada Miasta Rzeszowa za niezbędne uznaje pozyskanie na rzecz Miasta działki nr 583/4 położonej w Rzeszowie u zbiegu ulic Aleja Łukasza Cieplińskiego i Aleja Józefa Piłsudskiego wraz z istniejącym pomnikiem” – czytamy w projekcie uchwały złożonym przez radnych RR.

Na sesji pojawi się również uchwała radnych klubu Koalicji Obywatelskiej oraz samego Konrada Fijołka, Prezydenta Miasta Rzeszowa. W internecie krąży również petycja w obronie pomnika, którą można zobaczyć tutaj: https://www.petycjeonline.com/ocalmy_rzeszowski_pomnik.


grafika poglądowa

źródło: Rzeszów24.pl

21-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)