REKLAMA

Tobiasz Bernat zagra w Ciarko PBS Bank Sanok

SANOK / PODKARPACIE. 30-letni wychowanek Zagłębia Sosnowiec Tobiasz Bernat w przyszłym sezonie będzie występował w drużynie Ciarko PBS Bank KH Sanok. – Jestem podbudowany zdobyciem pierwszego medalu w karierze. W nowym klubie chcę się pokazać z jak najlepszej strony – zapewnia skrzydłowy.

Na początku sezonu 2012/2013 Bernat występował w Zagłębiu Sosnowiec. W jego barwach rozegrał 12 spotkań, w których zanotował 5 punktów za 2 gole i 3 asysty. Od 15 października przeniósł się do GKS Tychy, z którym zdobył brązowy medal (24 mecze, 3 gole i 6 asyst).

Dla mnie najważniejsze jest to, że będę mógł grać regularnie. Sanocki klub widzi mnie w składzie, jestem tym bardzo podbudowany. Z Tychami zdobyłem swój pierwszy medal i jestem pozytywnie nakręcony, by dawać z siebie wszystko dla nowego klubu – zaznacza Bernat, który nie chciał już czekać na rozwój sytuacji w Sosnowcu. – Dostałem ciekawą ofertę i zdecydowałem się na zmianę otoczenia, liczę że dobrze ona na mnie wpłynie. Nie czas przecież jeszcze bym kończył karierę.

Twardo grający skrzydłowy cieszy się, że będzie częścią nowego projektu. – W Sanoku tworzy się coś nowego i fajnie, że mogę być tego częścią. Jeśli chodzi o aklimatyzację, to nie powinno być z tym większych problemów. Znam się z Robertem Kosteckim, jeszcze z czasów SMS-u, i na pewno nie będę się tu czuł obco. Chcę pomóc klubowi w osiąganiu jak najlepszych wyników – podkreśla.

Tymczasem w strukturach Ciarko PBS Bank KH Sanok zaszły pewne zmiany. Powołano między innymi nowego dyrektora sportowego, którym został Waldemar Bukowski, od lat związany z sanockim hokejem. – Jego doświadczenie w biznesie oraz kontakty na rynku krajowym i zagranicznym mogą tylko pozytywnie wpłynąć na nową jakość sanockiego hokeja. Dwaj jego synowie od najmłodszych swoich lat z powodzeniem reprezentują barwy Grodu Grzegorza. Poza tym jest to osoba mająca poparcie władz spółki hokejowej. Decyzja o przejęciu tak bardzo ważnej funkcji nie była dla niego łatwa. Jednak dla dobra sanockiego hokeja postanowił sprostać wyzwaniu – mówi Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy sanockiego klubu. – O kolejnych ruchach kadrowych będę informował media na bieżąco – zapewnia Pajestka.

źródło: hokej.net
29-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tobiasz-bernat-zagra-w-ciarko-pbs-bank-sanok