REKLAMA

To niemal pewne! Będą dodatkowe OBOSTRZENIA

POLSKA. Najprawdopodobniej w czwartek zostaną ogłoszone dodatkowe obostrzenia koronawirusowe.

ExLd--yVgAUA-dX
Foto: Adam Guz / KPRM

Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown – mówił w Polsat News Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Jak podkreślił Dworczyk, nowe obostrzenia rząd przedstawi w czwartek.

Czekamy na ostatnie dane ze środy, ale wszystko wskazuje na to, że zanotujemy ponad 29 tysięcy nowych zachorowań – zaznaczył minister Dworczyk.

 

Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń sugerował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej w Wadowicach.

Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze – mówił premier Morawiecki.

 

Twardy lockdown?

Jak nieoficjalnie podaje portal Wp.pl, obostrzenia mają dotyczyć: zmniejszenia liczby osób w sklepach i kościołach, zamknięcia marketów budowlanych i sklepów RTV/AGD oraz przemieszczania się jedynie w gronie osób bliskich (w Wielkanoc).

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że decyzja w sprawie ewentualnego zamknięcia salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych ma zapaść w ostatniej chwili.

Źródło: KPRM / Twitter, Polsat News, Wp.pl

24-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

to-niemal-pewne-beda-dodatkowe-obostrzenia-2164-00r2kc