REKLAMA

Tłumy pożegnały tragicznie zmarłego Piotra Robótkę

Ponad pół tysiąca ludzi w czwartek pożegnało Piotra Robótkę. W kościele i na cmentarzu zgromadziło się bardzo wiele osób, które chciały oddać hołd tragicznie zmarłemu Piotrkowi.

Uroczystości pogrzebowe ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Piotra Robótki rozpoczęły się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach i trwały blisko dwie godziny. Uczestniczyli w nich przedstawiciele miejscowych władz, władze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia, nauczyciele, ponad 150 osobowa grupa zawodników SMS-u Resovia, piłkarze pierwszej drużyny CWKS Resovia wraz ze sztabem szkoleniowym, uczniowie szkoły w Groblach a także tłumy mieszkańców.

z4

W trakcie mszy Kapelan Straży Pożarnej ks. Paweł Samborski wygłosił homilię, w której tak wspominał zmarłego Piotrka – Odszedłeś młody, bo co to jest szesnaście lat życia… Jednak Bóg zabrał Cię z tego świata, bo byłeś na to gotowy, w stanie łaski uświęcającej. Choć, krótko byłem twoim katechetą to dałeś się jednak poznać jako wspaniały, życzliwy człowiek. Byłeś świetnym piłkarzem, kolegą, strażakiem – choć z racji na wiek nie złożyłeś jeszcze ślubowania – i sługą Boga. Przegrałeś swój mecz o życie, ale tak na prawdę Twoje życie dopiero się rozpoczęło w niebie z Chrystusem, gdzie spotkałeś zmarłą przed kilkoma laty mamę. Wychodząc na murawę stadionu nie wstydziłeś się Boga czyniąc przed wejściem znak krzyża. Odszedłeś szybko i niespodziewanie, ale w jakże pięknym czasie, bo czy nie pięknie jest odejść z tego świata by móc w niedzielę Zmartwychwstać z Jezusem?! Czuwałeś przy Bożym Grobie, a chwilę później Pan wziął Cię do siebie. Twoja śmierć bardzo nas wszystkich boli, ale jest ona dla nas lekcją. Lekcją, z której musimy coś wynieść. – mówił kapłan.

Piękne bezchmurne niebo, smutek, ból, żal i łzy towarzyszyły tłumowi konduktu żałobnego, który w asyście orkiestry udał się na pobliski cmentarz towarzysząc Piotrkowi podczas Jego ostatniej drogi.

Na znak tego, że Piotrek był jednym z nas, prawdziwym Resoviakiem, choć nie zdążył zadebiutować jako senior, piłkarze pierwszego zespołu Resovii jako symbol umieścili na Jego trumnie szalik. Na grobie złożono także mnóstwo zniczy, wieńców i kwiatów.

Niech Ci ziemia lekką będzie. Spoczywaj w pokoju, a gdzieś tam, na końcu drogi, kiedyś się spotkamy… Będziemy o Tobie pamiętać.

źródło: cwks-resovia.pl

10-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)