REKLAMA

TIM – rzeszowska aplikacja, która pomaga niepełnosprawnym! (WIDEO)

|

TIM – rzeszowska aplikacja, która pomaga niepełnosprawnym! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Firma DKK Development z Inkubatora Technologicznego w Jasionce napisała aplikację ułatwiającą osobom niepełnosprawnym komunikację. Za pomocą bazy symboli, osoby z autyzmem, z zespołem Downa, czy ludzie po udarze mogą w łatwiejszy sposób porozumiewać się z otoczeniem.

62098207_624965764652037_7430610502335594496_o

Foto: facebook.com/aactim

Aplikacja TIM stworzona przez rzeszowską firmę DKK Development umożliwia komunikację za pomocą symboli. Korzystający z niej użytkownicy mogą za pomocą joysticka lub wzroku wskazywać obrazki, zwroty lub całe zdania.

Osoby niepełnosprawne, które mają problemy z płynną mową, bądź nie mówią, otrzymują dzięki tej aplikacji szansę na łatwiejszy kontakt z innymi w codziennych czynnościach. Obecnie korzystają z niej już ludzie cierpiący na zespół Downa, autyzm i chorzy po udarach.

TIM umożliwia stworzenie pakietu znaków i symboli, przystosowanego do danej sytuacji, na przykład wycieczki. Niepełnosprawni, którzy opanują działanie aplikacji mogą poczuć się bardziej niezależni i z pewnością wpłynie to na zwiększenie poczucia ich własnej wartości.

Aplikacja TIM jest ciągle udoskonalana, dzięki konsultacjom z wieloma terapeutami oraz chorymi. Twórcy narzędzia planują także stworzenie aplikacji TIM Be Safe, która pomoże niepełnosprawnym w samodzielnym złożeniu zawiadomień o przestępstwie.

24-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tim-rzeszowska-aplikacja-ktora-pomaga-niepelnosprawnym-wideo-1676-00r2kc