REKLAMA

Też dostajesz SMS od policji?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Blisko tysiąc kierowców korzysta już z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego. Za pomocą krótkiej wiadomości SMS podkarpacka policja informuje o utrudnieniach na najważniejszych drogach województwa, dzięki czemu kierowcy mogą wcześniej wybrać inną trasę podróży. 

 

policjaW ubiegłym roku podkarpacka Policja rozesłała 95 wiadomości SMS, w których informowała kierowców o zablokowanych drogach, utrudnieniach w ruchu i objazdach.

Policjanci informowali o drogowych utrudnieniach związanych nie tylko z wypadkami, ale również z podtopieniami czy remontami dróg. Obecnie z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego korzysta 940 osób, które zarejestrowały się na stronie internetowej podkarpackiej policji wypełniając formularz dostępny w specjalnej zakładce. Dzięki temu otrzymują użyteczne informacje o utrudnieniach na drogach Podkarpacia.

Głównym zadaniem Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego jest szybkie dotarcie do kierowców z informacją o utrudnieniach na tych drogach województwa Podkarpackiego, na których natężenie ruchu jest największe. Jest to możliwe dzięki przesłaniu krótkiej wiadomości tekstowej SMS. Taka wiadomość zawiera niezbędne informacje: miejscowość, w której kierowcy napotkają utrudnienia, numer drogi lub najbliższe większe miejscowości, rodzaj utrudnień, przewidywany czas ich zakończenia oraz wyznaczone objazdy.

Do korzystania z systemu niezbędna jest rejestracja na stronie internetowej podkarpackiej Policji – formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj. Zgłoszenie jest aktywne przez okres 6 miesięcy od daty rejestracji. W każdej chwili można zrezygnować z otrzymywania informacji, wystarczy się wyrejestrować z systemu wypełniając formularz na tej samej stronie.

Źródło: KWP Rzeszów

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tez-dostajesz-sms-od-policji-n001