REKLAMA

“Test Hanki Mostowiak” i inne atrakcje, które podziwiali uczestnicy niedzielnego pikniku policyjnego (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE.    W niedzielę rzeszowskie Muzeum Okręgowe odwiedziło ponad dwa tysiące widzów. Każdy miał niecodzienną okazję obejrzeć Policję “od kuchni”, policyjne wyposażenie i sprzęt. Piknik był częścią wojewódzkich obchodów tegorocznego Święta Policji, które przypada 24 lipca.
Na głównym muzealnym dziedzińcu rozlokowali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Furorę wśród gości pikniku zrobiły alkogogle, okulary, których założenie symuluje stan nietrzeźwości. Policjanci udowodnili każdemu, kto je założył, że alkohol istotnie zaburza koncentrację i koordynację ruchów.

W głębi muzealnych obiektów rozlokowali się policjanci z Oddziału Prewencji Policji. Demonstrowali radiowozy w wersji wypadowej, wyposażenie policjanta, który bierze udział w zabezpieczeniu imprezy i specjalistyczny samochód z reflektorem dużej mocy, używanym np. przy poszukiwaniach. Radiowóz z reflektorem zaparkował przed gmachem i wzbudzał spore zainteresowanie.

Policyjni antyterroryści demonstrowali robota pirotechnicznego oraz antywybuchowy kombinezon zakładany przy próbie podjęcia niebezpiecznego przedmiotu. Każdy mógł również obejrzeć z bliska ambulans ratunkowy, bo i taką specjalistyczną karetką podkarpacka Policja dysponuje.

Kolejki ustawiały się do stolików, przy których pracowali eksperci laboratorium kryminalistycznego. Tworzyli portrety pamięciowe, zdejmowali ślady palców i dłoni, daktyloskopowali chętnych, a tych nie brakowało.

We wnętrzach muzeum można było obejrzeć mundury policyjne i milicyjne, była też wystawa prac nagrodzonych w konkursach “Bezpieczne Wakacje” w latach 2007-2012.

Do zdjęć cierpliwie pozowały policyjne konie i psy. Niemałą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska radiowozów i motocykli, których na co dzień Policja używa.

Był również konkurs budowania sylwetki policjanta z klocków LEGO, był “test Hanki Mostowiak” (kto zatrzyma się jak najbliżej ściany z kartonów, konkurs przygotował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie), było dużo dobrej zabawy.

źródło: KWP Rzeszów

09-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.