REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia najlepsi w Maratonie Komandosa (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT najlepsi w maratonie komandosa w kategorii Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji generalnej wśród 49 drużyn uplasowali się na III miejscu, pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych. W maratonie komandosa wzięły udział reprezentacje z wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jak również Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej. To kolejny sukces najmłodszego piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP.

IS_DSC_8128

Za nami XVIII edycja maratonu komandosa – imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody oraz trudnych zmagań biegowych. 27 listopada po raz 18 Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec zorganizował tą wyjątkową i jedyną imprezę, gdzie mogli się sprawdzić reprezentanci ze wszystkich służb mundurowych z całej Polski.

Specyfika tego biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10 kilogramowym plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków biegających klasyczne uliczne maratony to ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.   

MK (253).JPG(2)
W zawodach wzięło udział 335 zawodników z różnych jednostek wojskowych i innych rodzajów służb mundurowych. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT w klasyfikacji OPEN uplasowali się na III stopniu podium pokonując m.in. reprezentację Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych. 3. PBOT reprezentowali żołnierze z Rzeszowa i Sanoka.

W klasyfikacji końcowej uzyskali bardzo dobre wyniki:

1. St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 04:03:30
2. St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 04:16:09
3. St. szer. Marcin Nitkiewicz (31 blp Rzeszów) – 04:48:22

20211129_182421(1)
W klasyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej startowało 8 drużyn reprezentujących brygady OT i Dowództwo WOT. W Lublińcu 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej z sukcesami reprezentowało trzech żołnierzy. Dwa pierwsze miejsca na podium zdobyli zawodnicy z sanockiego
i rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty:

1. St. szer. Szymon Szmist (35 blp Sanok) – 1 miejsce
2. St. szer. Adrian Walat (31 blp Rzeszów) – 2 miejsce.

To kolejny sukces najmłodszego piątego Rodzaju Sił Zbrojnych RP, który może rywalizować, jak równy z równym. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają swoimi sukcesami co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu czy to w okresie pokoju, kryzysu czy też wojny.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku i Przemyślu.

IS_DSC_8361
Komunikat prasowy/nadesłane
kpt. Witold SURA
Rzecznik prasowy 3 PBOT


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Polonia w Austrii: Nie śpijcie Polacy! Austria też spała… tvPolska.pl

tvPolska

09-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)