REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają akcję #ObiadyDlaBohaterów

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal będą kontynuować akcję #ObiadyDlaBohaterów. W ramach projektu wspierani są kombatanci i sybiracy z terenu Podkarpacia.

23-12 (9)

Foto (2): 3. PBOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od listopada 2020 roku realizują zadanie w zakresie dostarczania obiadów kombatantom i osobom starszym z terenu Podkarpacia.

Akcja przynosi pozytywne rezultaty dzięki zaangażowaniu „Fundacji Nie Zapomnij o Nas”, „Stowarzyszeniu Odra Niemen” oraz Federacji Patriotycznej. To oni poprzez Pana Krystiana Filę – koordynatora przedsięwzięcia na Podkarpaciu przyczynili się do znalezienia darczyńców i zorganizowania obiadów dla najbardziej potrzebujących.

– Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” na Podkarpaciu trwa nieprzerwanie już 159 dni. Do dnia dzisiejszego wspólnymi siłami wraz z żołnierzami 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyliśmy 2350 posiłków naszym bohaterom, okolicznościowe paczki na Święta Bożego Narodzenia, oraz Święta Wielkanocne – mówi Krystian Fila, koordynator akcji.

– Udało się pozyskać nowe fundusze i od 6 maja br. poszerzyliśmy akcję na  terenie  Dębicy, Rzeszowie i Stalowej Woli do 29 ciepłych posiłków dziennie dla naszych Bohaterów – dodaje.

3_38

***

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa
w Polsce.

Działania te są prowadzone od 6 marca ubiegłego roku. Pomoc dla seniorów i kombatantów jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi lub poprzez telefoniczne pozyskanie informacji przez koordynatorów z brygad i batalionów.

– Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o które szczególnie dbamy, aby pozostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19 – przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik podkarpackich terytorialsów.

 

Kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

Źródło: materiały nadesłane

 

09-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

terytorialsi-z-podkarpacia-wspieraja-akcje-obiadydlabohaterow-9414-00r2kc