REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia ruszają ze szkoleniem po przerwie wakacyjnej

PODKARPACIE. Wraz z kończącymi się wakacjami i nadchodzącym nowym rokiem szkolnym terytorialsi z Podkarpacia już w najbliższy weekend wracają do normalnego cyklu szkoleniowego. W sobotę żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie rotacyjne w rejonach odpowiedzialności służbowej. Pododdziały brygady przygotowują się także do powołania nowych kandydatów, nie zaprzestając działań przeciw epidemiologicznych.

180114IDE124_1

Foto: DWOT

 

Już w najbliższy weekend rusza pierwsze szkolenie rotacyjne po wakacyjnej przerwie we wszystkich batalionach brygady, które rozmieszczone są w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Dbając o bezpieczeństwo epidemiologiczne naszych żołnierzy, zajęcia odbędą się w stałych rejonach odpowiedzialności pododdziałów, tak by zminimalizować przemieszczanie się po Podkarpaciu.

 

Zgodnie z kalendarzem działalności 3. PBOT w przyszłą sobotę odbędzie się także powołanie ochotników na 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe wyrównawcze. Trwająca wciąż rekrutacja skierowana jest w szczególności do studentów, którzy w czasie przerwy semestralnej będą mogli wstąpić w struktury podkarpackiej brygady, odbyć i z sukcesem ukończyć pierwsze szkolenie wojskowe nie rezygnując przy tym z zajęć na uczelni.

Uroczyste złożenie przysięgi wojskowej, które odbędzie się na koniec szkolenia, będzie potwierdzeniem ich gotowość do obrony ojczyzny.

Mimo wielu zadań i ciągłego doskonalenia szkoleniowego żołnierze 3. PBOT nie zaprzestali niesienia pomocy potrzebującym. Nasze działania wspierające lokalną społeczność ciągle trwają. Obecnie ukierunkowane są na kombatantów i seniorów z terenu Podkarpacia. Wspieramy służby medyczne w punktach szczepień powszechnych. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasze podkarpackie społeczeństwo nas potrzebuje – przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

24-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)