REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia podsumowali akcję #ObiadyDlaBohaterów

PODKARPACIE. Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli 3,5 tysiąca obiadów dla kombatantów i sybiraków w czasie pandemii. Jednocześnie końcem czerwca zakończyli akcję #ObiadyDlaBohaterów na terenie Podkarpacia.

1_80

Foto: Paulina Lęcznar / 3. PBOT

 

Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas pandemii” na podkarpaciu trwała nieprzerywalnie przez okres 213 dni.

W tym czasie żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego, stalowowolskiego, niżańskiego, leżajskiego oraz dębickiego dostarczyli 3,5 tys. obiadów weteranom, sybirakom i samotnym osobom starszym.

Codziennie w akcję było zaangażowanych trzech terytorialsów wyposażonych w pojazdy. Żołnierze każdego dnia mieli za zadanie pobrać ciepłe posiłki w wyznaczonych miejscach i dostarczyć do ok. 35 osób wspieranych przez Podkarpacką Brygadę wraz z „Fundacją Nie zapomnij o Nas”.

 

– Bez wsparcia 3 PBOT nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do tak dużej liczby kombatantów, ani prowadzić działań na tak szeroką skalę przez tyle miesięcy. Chciałbym dodać, że kombatanci wielokrotnie podkreślali wielką rolę żołnierzy, ich dużą kulturę osobistą oraz szczerą chęć pomocy. W prywatnych rozmowach często przekazywali, że czują się wyróżnieni, docenieni i zaszczyceni. Codziennie dostarczany posiłek niósł ze sobą nie tylko ochronę i minimalizowanie ryzyka zarażenia wirusem COVID-19, ale również ładunek emocjonalny i poczucie bezpieczeństwa mówi Krystian Fila, koordynator akcji.

grafika_podsumowanie_obiady_dla_bohaterow(1)

 

***

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od listopada ub.r. realizowali zadanie w zakresie dostarczania obiadów weteranom, sybirakom i osobom starszym z terenu Podkarpacia.

Akcja przyniosła pozytywne rezultaty, dzięki zaangażowaniu „Fundacji Nie Zapomnij o Nas”, „Stowarzyszeniu Odra Niemen” oraz Federacji Patriotycznej. To oni poprzez Pana Krystiana Filę – koordynatora przedsięwzięcia na Podkarpaciu przyczynili się do znalezienia darczyńców i zorganizowania obiadów dla najbardziej potrzebujących.

 

Źródło: kpt. Witold Sura / rzecznik prasowy 3. PBOT

 

05-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.