REKLAMA

Terminal cargo w Jasionce. Budowa jeszcze w tym roku?

RZESZÓW/PODKARPACIE. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa terminala cargo w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka – informuje Samorząd Województwa Podkarpackiego. Wykona go firma Firma Waimea Holding S.A.

cargo

15 września w Jasionce odbyła się konferencja prasowa.

Samorząd województwa i port lotniczy mają misję rozwijania naszego regionalnego okna na świat. To bardzo dobrze, że do realizacji tych celów przyczynia się prywatny inwestor, który włącza się w nasze działania swoją działalnością komercyjną, tak, jak dzieje się w tym przypadku. – mówił marszałek, Władysław Ortyl. 

Waimea Cargo Terminal Rzeszów- Jasionka. Tak nazywa się nowe przedsięwzięcie, które ma być nowoczesnym terminalem multimodalnym. Ma on stanąć na 1,7 hektarowej działce. sam terminal ma mieć powierzchnię ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, a jego przepustowość według standardów IATA może sięgnąć nawet 25 tys. ton towarów w ciągu roku.

Za budowę będzie odpowiedzialna firma Waimea Holding S.A., która chce zacząć budowę jeszcze w tym roku. Prace mają zająć około 6- 7 miesięcy.

ZDJ. UMWP

16-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

terminal-cargo-w-jasionce