Tenisista stołowy AZS Politechniki Rzeszowskiej zwyciężył w Grand Prix Polski! (WIDEO)

Reprezentant Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej Tomasz Lewandowski zwyciężył w Grand Prix Polski seniorek i seniorów, które odbyły się 21 i 22 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przechwytywanie_84

Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) to zawodnik ścisłej krajowej czołówki. Świetna dyspozycja pozwoliła mu zwyciężyć w zawodach Grand Prix Polski, które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Były reprezentant Polski rozegrał osiem meczów, z których wygrał aż siedem. W fazie grupowej Tomasz Lewandowski zwyciężył w rywalizacji z Michałem Murawskim 3:2, Piotrem Michalskim 3:0 i Maksymilianem Miastowskim 3:0, przegrał tylko z Michałem Bańkoszem 2:3.

Drugiego dnia zawodnik Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej wygrał wszystkie pojedynki. W 1/8 finału pokonał Kamila Nalepę 4:1, w ćwierćfinale kolegę klubowego Piotra Chodorskiego 4:1, w półfinale 4:1 Roberta Florasa, a w finale 4:0 Artura Grelę, młodzieżowego mistrza Polski.

–  Po raz pierwszy w karierze grałem w Nowym Dworze Maz. i jestem bardzo zadowolony i ze swojej postawy i z samych warunków do rywalizacji, które były bardzo dobre. Zagrałem dobry turniej. Widocznie w mojej grze nadal jest dużo jakości, są umiejętności i doświadczenie – powiedział dla PZTS Tomasz Lewandowski.

Tomasz Lewandowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Od 2008 roku zdobył łącznie kilkanaście medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote podczas Mistrzostw Polski w grze podwójnej oraz złoto podczas Mistrzostw Polski Seniorów w 2016 roku. Jako reprezentant Politechniki Rzeszowskiej trzykrotnie stawał na najwyższym podium, zwyciężając podczas Akademickich Mistrzostw Europy w singlu i drużynowo. Prowadzi prywatną akademię Trio, w której uczy dzieci sztuki tenisa stołowego, organizuje dla dzieci z całej Polski obozy sportowe, jest również trenerem i zawodnikiem KU AZS PRz.

Źródło: PZTS, Politchnika Rzeszowska, Polski Tenis Stołowy / YouTube