REKLAMA

Temperatura na plusie. Uwaga na śnieg spadający z dachu.

RZESZÓW. Dziś kolejny ciepły dzień. Słońce przyświeca, a pozostałości po zimie znikają w oczach. Niebezpiecznie może w okolicach budynków. Wczoraj na rogu ul. Bernardyńskiej i Konarskiego spadający śnieg uszkodził dwa samochody. Nadzór budowlany przypomina właścicielom i zarządcom obiektów o obowiązku zabezpieczenia budynków przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i usuwaniu śniegu oraz sopli.

auto1

Wczoraj około godz. 14:00 spadający śnieg uszkodził samochód który stał w centrum Rzeszowa. Na szczęście w pojeździe nie było nikogo. Nie ucierpiał również żaden pieszy.

Dziś słupki rtęci również pokazują plusową temperaturę na zewnątrz, dlatego też przechodząc obok budynków warto uważać.

Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku odśnieżania i zabezpieczenia budynków przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zgodnie z prawem budowlanym (art. 61) właściciel lub zarządca obiektu budowlanego powinien zapewnić „bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziałujących na obiekt (…), w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska”.

Właściciele i zarządcy powinni również zadbać o usunięcie  sopli, brył, nawisów śnieżnych i lodowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu pieszych i samochodów przemieszczających się bezpośrednio wzdłuż budynku. Za niezapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, grozi grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności do roku.

ZDJ.: sxc.hu

06-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

temperatura-na-plusie-uwaga-na-snieg-spadajacy-z-dachu