REKLAMA

Telefony do niezaszczepionych. Nowa akcja Ministerstwa Zdrowia

POLSKA. W piątek 25 czerwca rozpoczęła się akcja telefonowania do osób, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19. – W najbliższym czasie będzie wykonanych blisko milion połączeń. Proszę nie być zaskoczonym, jeśli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Epcd0InXMAI4Nut

Foto: Adam Guz / KPRM

 

Minister Niedzielski podczas piątkowej konferencji w Białymstoku poinformował o rozpoczęciu akcji telefonowania do osób niezaszczepionych w celu przekonania do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Chcemy dotrzeć do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili. Chcemy dać im możliwość. Nie będą musieli wykonać praktycznie żadnego kroku, tylko odpowiedzieć na pytania, a już konsultant na infolinii umówi bezpośrednio takiego pacjenta – podkreślił szef resortu zdrowia.

 

Adam Niedzielski podkreślił, że celem, jaki chce osiągnąć rząd jest odporność populacyjna na COVID-19.

W kontekście wariantu Delta to właśnie szczepienie jest dobrze zabezpieczającym środkiem, bo ono chroni w ponad 90 procentach przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem choroby – przekonywał minister.

Szef resortu zdrowia przyznał, że obecnie obserwowany jest spadek zainteresowania szczepieniami. Ze względu na to rząd uruchomił m.in. loterię szczepionkową. Niedzielski zaznaczył, że głównym zagrożeniem są mutacje koronawirusa. Mówił też, że w trakcie wakacji rząd przygotowuje się logistycznie do wzmocnienia działalności laboratoryjnej.

 

26-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)