REKLAMA

Teatry z całej Polski zagrają pod Rzeszowem

Gratka dla fanów teatru! Aktorzy z różnych stron Polski spotkają się w jednym miejscu, aby podzielić się z widzami swoją pasją. W dniach 6-8 lipca w Zespole Szkół nr 1 w Rakszawie odbędzie się festiwal teatrów.

Piątkowe uroczystości rozpoczną się na Sali teatralnej o 16:45. W tym dniu wystąpi Bartosz Mazurkiewicz – Teatr KOD „Koniec (Dębno), Teatr Pierwszego Kontaktu „Zawieszeni” (Lublin), Teatr Poświęcony „Niechciany” (Katowice), Teatr Sioło „Requiem dla gospodyni”(Rakszawa) spektakl pozakonkursowy.

W sobotę od 11:00 do 13:00 będą trwały obrady jury i omawianie spektakli. Od godziny 14 natomiast będą prezentować się kolejne grupy teatralne: Teatr Ludowy Tradycja „Folwark zwierzęcy”(Alwernia), Jerzy Kałduś „Stary” (Lublin), Teatr Wojtka Kowalskiego „Wiech”(Częstochowa), Magdalena Bochan – Jachimek „Mam problem. Monodram macierzyński”(Gdynia) oraz Grupa Artystyczna Teatr T.C.R „Gnienie”(Tychy).

8 lipca, w ostatni dzień festiwalu, swój występ przedstawią dwie ostatnie grupy – Teatr  Kąt „Poobiednie igraszki”( Jarosław) oraz Kompania Teatralna MAMRO „Epopeja” (Warszawa). Zaprezentuje się również aktorzy ATD im. J. Żmudy „Chłopcy” ze Stalowej Woli, będzie to spektakl pozakonkursowy.

Po wszystkich przedstawieniach nastąpią obrady komisji, a następnie ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród. Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie http://www.gokic.rakszawa.pl/asp/pliki/aktualnosci2018/kolowrotek_2018_folder2.jpg.

05-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

teatry-z-calej-polski-zagraja-pod-rzeszowem