REKLAMA

Teatr Przedmieście zaprasza na “Podróż” (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niezwykły spektakl “Podróż” będzie można zobaczyć już 22 października o godz. 19.00 w siedzibie Teatru Przedmieście (ul. Reformacka 4 w Rzeszowie).

Scenariusz spektaklu „Podróż” został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”. Prace nad książką autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa. Punktem wyjścia powieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

Historia biblijna Józefa i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, bezwarunkowo oddany i ufający Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności swojego życia. Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa… losy każdego z nas.

*****

Tekst: Tomasz Mann, na podstawie powieści „Józef i jego bracia”

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka, śpiew: Monika Adamiec

Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 24 września 2015, Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Nagrody:

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana (Grand Prix) na 38. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju (2017)

Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Jury Profesjonalne) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)

Nagroda dla Najlepszego Reżysera (Loża Teatrów Białołęckich) na XVIII Festiwalu Teatrów Niezależnych „Garderoba” w Warszawie (2017)

Nagroda na XLIII Tyskich Spotkaniach Teatralnych (2016)

Wyróżnienie za kreacje zbiorową na 19. Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2017)

Najlepsze przedstawienie offowe – nominacja Łukasza Drewniaka (plebiscyt miesięcznika „Teatr” – Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2015/2016)

Spektakl był prezentowany również na festiwalach międzynarodowych: 51. Akademicky Presov na Słowacji i Karpaty Fest w Mukaczewie na Ukrainie.

Rezerwacje: tel. 667 714 730

Bilety: 30/20 zł

Teatr Przedmieście

17-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

teatr-przedmiescie-zaprasza-na-podroz-zdjecia-00e8po