REKLAMA

Tatry widziane z Podkarpacia! Niesamowity widok! (FOTO)

Przed kilkoma tygodniami można było obserowować Tatry z odległości ponad 150 kilometrów. Niesamowitą panoramę największego masywu górskiego w Polsce uchwycił Witold Ochał. Zobaczcie galerię.

2019-03-17-01

Foto: witoldochal.blog

Tatry widziane z Podkarpacia? Okazuje się, że jest to możliwe! Nasze najwyższe szczyty są widoczne z dalekich odległości nie tylko dzięki dobrej pogodzie. Najlepsze warunki do obserwacji tworzą się podczas występowania zjawiska zwanego refrakcją ziemską. Polega ono na ugięciu promieni słonecznych w atmosferze. Powoduje to, że widzimy na horyzoncie więcej, niż zazwyczaj.

Pan Witold Ochał sfotografował Tatry z Zagorzyc i Szkodnej. – Przeczuwałem, że po tak wietrznej pogodzie, jeśli tylko zrobi się okienko bez chmur, będzie dziś można podziwiać Tatry. Nie nastawiałem jednak budzika, ale przed szóstą się obudziłem i 20 minut później byłem na punkcie obserwacyjnym w Szkodnej. Nade mną dookoła chmury, a nad Tatrami czyste niebo! Niezapomniany widok. Tutaj szaro i ponuro, a nad Tatrami zupełnie inny świat – opisuje na swoim blogu autor tych niesamowitych ujęć.

Najlepsze warunki do oglądania tego typu widoków mają miejsce, gdy niebo jest mocno niebieskie, a chmury posiadają wyraźne kontury.

Po więcej ciekawych ujęć zapraszamy na blog pana Witolda – witoldochal.blog oraz na jego profil na facebooku – Co mi się nawinęło przed obiektyw – Witold Ochał.


06-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.