REKLAMA

Targi Expo Dom Rzeszów 2020. 6-8 marca na Podpromiu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek 6 marca w rzeszowskiej Hali Podpromie rozpoczną się najstarsze i największe w tej części Polski targi budownictwa – EXPO Dom Rzeszów 2020. Około 200 wystawców umożliwi zwiedzającym zapoznanie się w ciągu trzech dni z bogatą ofertą materiałów budowlanych i wykończeniowych.

slide_1
Foto: targirzeszowskie.pl / materiały prasowe organizatora

Targi Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości EXPO DOM w Rzeszowie to najpopularniejsza impreza wystawiennicza we wschodniej Polsce. Od lat ułatwia osobom inwestującym w budowę lub zakup nieruchomości zapoznanie się z dostępną na rynku ofertą. Odwiedzanie kolejnych sklepów budowlanych, rozrzuconych po całym regionie zajęłoby sporo czasu, a na Hali Podpromie w jeden dokonuje się przeglądu oferty, konsultuje ją ze sprzedawcami i uzyskuje atrakcyjne rabaty. Można tu znaleźć wszystko, czego potrzeba, by kupić działkę czy mieszkanie, wybudować dom od fundamentów po dach i urządzić go tak, by stał się ciepłym azylem na wiele lat. W czasie trzydniowego wydarzenia Halę Podpromie w Rzeszowie odwiedza około 12-15 tysięcy osób i podobnej liczby gości organizatorzy spodziewają się w tym roku.

Jubileuszowa, 25. edycja, zapowiada się szczególnie atrakcyjnie nie tylko za sprawą wystawców i ich promocyjnych ofert, ale również dzięki wielu ciekawym wydarzeniom, o które w tym roku wzbogacono program targów. Potrwają one trzy dni, od 6 do 8 marca br. i weźmie w nich udział około 200 firm z regionu, Polski i zagranicy. Organizatorzy – MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie oraz firma Sagier – szykują prawdziwe święto branży wnętrzarskiej, budowlanej i projektowej. Targi Budownictwa wzbogacone zostały o Targi Nieruchomości.

Dodatkowo, pierwszego dnia targów, w piątek, odbędzie się I Podkarpacki Kongres Budownictwa Infrastrukturalnego, a także szkolenia i warsztaty związane z budowlanym rynkiem pracy. Bezpłatne szkolenie zakończone certyfikatem pt. „Zatrudnienie cudzoziemców i delegowanie pracowników do krajów UE i EOG w branży budowlanej – wyzwania w roku 2020”. Natomiast w sobotę, przy okazji targów, architekci zapraszają na III Kongres Smart Project, Building & City, na którym będzie mowa o najnowszych trendach w projektowaniu domów, ale i całych miast.

Przez te trzy marcowe dni dużym zainteresowaniem na pewno będą się cieszyć Targi Nieruchomości. W 2018 roku w Rzeszowie sprzedano niemal 2600 mieszkań, z tego 1400 to wynik deweloperów. Popyt na mieszkania jest tak wielki, że najpopularniejsze metraże sprzedaje się na etapie projektu, a na odbiór kluczy kupiec musi poczekać dwa lata. Ceny także szybują. Kupimy wprawdzie mieszkanie w stanie deweloperskim za około 5000 za metr kwadratowy, ale na rynku jest też wiele ofert sięgających 8500 złotych za metr kwadratowych, gdzie w bonusie dostaje się np. garaż. Kupno mieszkania – życiowa decyzja – bywa zatem wyścigiem do najlepszej oferty. Jakie obecnie mieszkania są dostępne na rynku, jakie inwestycje deweloperzy mają w planach będzie można dowiedzieć się właśnie na Hali Podpromie, ponieważ z oferta pojawią się czołowi deweloperzy.

Na stoiskach producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych będzie można z kolei zapytać o najnowsze rozwiązania, dotyczące energooszczędnych i praktycznych rozwiązań. Okna, drzwi, podłogi, urządzenia grzewcze – to produkty, które zawsze interesują zwiedzających, a na targach mogą na ich temat rozmawiać z fachowcami. Co więcej, w tym roku, podczas EXPO DOM do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie Strefa Porad Inżyniera. Tu będzie można rozwiać swoje wątpliwości i poradzić się, jak rozwiązać problemy konstrukcyjne, instalacyjne itp., jakie pojawiają się przy niemal każdej inwestycji.

EXPO DOM to z pewnością najważniejsze wydarzenie branży budowlanej we wschodniej Polsce. Zapraszamy na nie profesjonalistów, zajmujących się budowaniem, architektów, inżynierów, deweloperów, ale również wszystkich, którzy przystępują do własnej inwestycji. Niezależnie od tego, czy są na etapie poszukiwania działki lub gotowego mieszkania, czy już je budują, czy może zabierają się za remont, na Targach Budownictwa z pewnością znajdą coś wartościowego dla siebie i realizowanego przedsięwzięcia – mówi Robert Bielówka, prezes MTR Międzynarodowych Targów Rzeszowskich.

Targi Budownictwa EXPO DOM w piątek i sobotę, 6 i 7 marca, można zwiedzać w godzinach 10:00-18:00, a w niedzielę od 10:00 do 17:00. Bilet wstępu kosztuje 15 złotych, będzie do nabycia w kasach biletowych znajdujących się przy wejściu na tereny targowe. Dzieci pod opieką osób dorosłych WSTĘP WOLNY. Bezpłatny wstęp na targi przysługuje uczestnikom kongresów (w dniu, kiedy te kongresy się odbywają): I Podkarpackiego Kongresu Budownictwa Infrastrukturalnego (6 marca) oraz III Kongresu Smart Project, Building & City (7 marca). Aby wziąć w nich udział, wystarczyło zarejestrować udział poprzez formularz internetowy. Nie wymagało to żadnych opłat, trzeba było jednak wypełnić zgłoszenie do 4 marca.

Targi to jedyna okazja, aby w jednym miejscu obejrzeć produkty na własne oczy i podyskutować o nich ze specjalistami. Producenci przysyłają na to wydarzenie fachowców, którzy mają znacznie większą wiedzę niż sprzedawcy w marketach budowlanych. W dodatku opinię jednego producenta od razu można zweryfikować na stoisku konkurencji i szybko wrócić do tego, którego oferta jest atrakcyjniejsza. Nowinkom technicznym, rozwiązaniom IT będzie poświęcony także Kongres Smart Project, Building & City, na który także warto się zarejestrować, jeśli ktoś buduje dom -podpowiada prezes Bielówka, przypominając stare budowlane porzekadło: „Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie”. – Tak się mówi, ponieważ budując pierwszy dom, popełniamy wiele błędów. Trzeba uzbroić się w wiele informacji, aby podczas takiej inwestycji, podejmować właściwe decyzje. Tej wiedzy nie zdobędzie się w internecie, ale właśnie na targach budownictwa – dodaje Robert Bielówka.

Oświadczenie w związku z zagrożeniem koronawirusem (zapis oryginalny):

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie informują, iż w związku z informacjami o koronawirusie COVID-19, podczas organizowanych w Rzeszowie Targów Budownictwa EXPO DOM 6-8 marca 2020 zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Na Hali PODPROMIE umieszczone zostaną pojemniki z płynem dezynfekcyjnym. Międzynarodowe Targi Rzeszowskie na bieżąco monitorują komunikaty Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO), polskiego Ministerstwa Zdrowia oraz sytuację w sąsiednich miastach i regionach.

Źródło: materiały prasowe organizatora

06-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

targi-expo-dom-rzeszow-2020-6-8-marca-na-podpromiu-4126-00r2kc