REKLAMA

Tancerz z Kirgistanu największym telentem wśród studentów WSiZ (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Nieustające oklaski, piski fanek i skandowanie Baian! Baian! Baian! – takie reakcje publiczności wywołał Baian Madybaev, zwycięzca III edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. Swoim tańcem w stylu popping podbił serca nie tylko jury, które przyznało mu I Nagrodę w konkursie.

Baian zwyciężając otrzymał z rąk Prorektora WSIiZ ds. Nauczania dr Andrzeja Rozmusa nagrodę 1000 zł. Zaraz za nim uplasował się reprezentant Polski – Jakub Kołcz, który wykazał się wyjątkowym talentem wokalnym. Do niego trafiła nagroda w wysokości 750 zł. Na trzecim miejscu, otrzymując kwotę w wysokości 500 zł, znalazła się natomiast Karyna Moskalova z Ukrainy, która uwagę jury zwróciła również śpiewając.

Oprócz trzech pierwszych nagród członkowie jury postanowili przyznać też 6 wyróżnień. Otrzymali je: magik Strilkovsky, zespół Rezonans, wokalistki Anna Baiol i Diana Dubenska, zespół akrobatyczny w składzie: Oliwia Gaweł i Joanna Hadała oraz śpiewający duet Yulia Stechyshyn i Oleksandr Kolodiychuk.

– Szalenie gratuluję wszystkim w imieniu jurorów – powiedział Adam Głaczyński. – Spieraliśmy się, nie ukrywamy, ale wydaje nam się, że osoby nagrodzone i wyróżnione absolutnie na te nagrody zasługują. Wypadły dzisiaj po prostu rewelacyjnie – zaznaczył.

Ponadto – oprócz Nagrody Publiczności, która powędrowała do Baiana – w ramach „WSIiZ ma Talent” przyznano także Nagrodę Dziennikarzy. Przedstawiciele mediów uczelnianych oraz innych akredytowanych przy konkursie najwyżej ocenili duet akrobatyczny w składzie Oliwia Gaweł i Joanna Hadała.

„Perfekcja w każdym calu”

Publiczność nie kryła wrażenia, jakie wywarli na niej uczestnicy konkursu. – Perfekcja w każdym calu, każdego z zawodników. Nawet nie wiedziałam, że mamy tak zdolną młodzież – oceniła Beata Antosiewicz, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Medycznego ds. Kierunku Kosmetologia.

Poziom wystąpień docenił także Prorektor Rozmus, który nie szczędził gratulacji uczestnikom. – Czekamy na czwartą edycję – powiedział. – Nie spodziewałam się, że będzie aż tak profesjonalnie. Bardzo mi się podobał Jakub Kołcz i Baian – skomentowała studentka WSIiZ Joanna Maczuga. – Podczas koncertu panowała bardzo fajna, wyjątkowa atmosfera – podzielił się wrażeniami Dmytriy Kozak. –  Dobrze, że takie imprezy są organizowane – dodał.

Wydarzenie, dzięki transmisji online, oglądano również za granicą.

materiał nadesłany

18-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tancerz-z-kirgistanu-najwiekszym-telentem-wsrod-studentow-wsiz-film-az003