REKLAMA

Tancerki rzeszowskiego MDK z gradem medali na Grand Prix Polski Dance 2019! (FOTO)

12 złotych medali padło łupem Dziecięcego Zespółu Artystycznego “Uśmiech” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Rzeszowianki rywalizowały w Grand Prix Polski Dance 2019 we Wrześni.

1_39

Foto: MDK Rzeszów

Dwudniowy maraton zgromadził wiele klubów tanecznych z Polski, które włączyły się do tanecznej rywalizacji. W pierwszym dniu królował taniec nowoczesny, w drugim współczesne formy tańca. Młode Rzeszowianki startowały w konkurencjach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach. Wszystkie prezentacje sceniczne zostały bardzo wysoko ocenione przez skład sędziowski, a tancerki DZA “Uśmiech” zostały okrzyknięte złotym zespołem, stając na najwyższym podium 12-krotnie.

Reprezentacja dzieci do lat 11 wywalczyła złoto w formacji “Pogoń za guzikiem”, w trzech mini formacjach oraz w duecie jazzowym i disco dance w składzie: natalia Róg, Jagoda Wrońska. Reprezentacja juniorek w wieku 12-15 lat otrzymała dwukrotnie złoto za układy “Wrony” i “Oddech lasu”, mini formację oraz duet jazzowy i disco dance w składzie: Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska. Mariannan Markieiwcz rywalizowała w konkurencjach solowych otrzymując złoto w innych formach tańca oraz brąz w jazzie.

W pierwszym dniu rywalizacji zespół otrzymał Grand Prix dla najlepszej formacji disco show za choreografię “Wrony”, w drugim cieszył się z Grand Prix za całokształt prezentacji w bloku inne formy tańca. Dodatkowo sędziowie przyznali nagrodę specjalną – tytuł Osobowość Sceniczna dla tancerki DZA “Uśmiech” Marianny Markiewicz.

Zespół “Uśmiech” to wielokrotny laureat ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów, konkursów i festiwali. Od wielu lat nad artystycznym obliczem czuwa kierownik artystyczny i choreograf Aneta Markiewicz przy współpracy z Justyną Stasiak, Małgorzatą Obrzut i Karoliną Baczą.

A szczegółowe wyniki wyglądają tak:

Złoto – duet disco dance 9- 11 lat (Natalia Róg, Jagoda Wrońska),
Złoto – duet disco dance 12-15 lat (Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska),
złoto – mini formacja disco show 9-11 lat,
złoto – formacja Wrony 12 – 15 lat,
złoto – duet 9-11 lat (Natalia Róg, Jagoda Wrońska),
złoto – duet 12- 15 lat (Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska),
złoto – mini formacja jazz 9 – 11 lat,
brąz – solo jazz 12 – 15 lat (Marianna Markiewicz),
Złoto – formacja Dzieci- Pogoń za guzikiem,
Złoto – formacja Juniorki – Oddech lasu,
Złoto- mini formacja Dzieci – Wisienki,
Złoto – mini formacja Juniorki- Po drugiej stronie muru,
Złoto- solo Ognik 12 – 15 lat- Marianna Markiewicz.

Źródło: MDK Rzeszów


11-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tancerki-mdk-z-gradem-medali-na-grand-prix-polski-dance-2019-foto-7905-00r2kc