REKLAMA

Tadeusz Ferenc podpisał decyzję o zakazie II Marszu Równości!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisał w czwartek decyzję o zakazie organizacji II Marszu Równości. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają odwołanie się od tej decyzji.

Bez tytułu_2

Foto: pixabay.com

W czwartek prezydent Rzeszowa podpisał decyzję w sprawie zakazu odbywania się II Marszu Równości w Rzeszowie. Marsz Równości miał się odbyć 22 czerwca.

Organizator wskazał w zgłoszeniu, iż przewidywana liczba uczestników wyniesie 500 osób. W dniu 23 maja do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęło 29 zawiadomień od osób fizycznych o zamiarze zorganizowania zgromadzeń. We wszystkich tych zgromadzeniach może wziąć udział 11 tysięcy uczestników – czytamy w decyzji.

29 maja Urząd Miasta wystosował pismo do Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie o zajęcie stanowiska w sprawie Marszu Równości. Komendant w odpowiedzi zaznaczył fakt, że kilkanaście planowanych kontrmanifestacji miało być zorganizowanych na samej trasie marszu. Zwrócił uwagę na zakłócenia ładu i porządku publicznego, do jakich doszło przed rokiem ze strony środowisk skrajnie prawicowych.

Według komendanta, organizacja w jednym miejscu i czasie imprez, w których może wziąć udział tak duża liczba osób, stanowi ryzyko zakłócenia bezpieczeństwa dla ich uczestników, jak i osób postronnych.

Jak informowaliśmy w środę, Urząd Miasta zaznacza także, że w tym samym czasie będzie organizowany Europejski Stadion Kultury – wydarzenie, na w którym może wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Organizatorzy marszu mają 24 godziny na odwołanie się od decyzji. – Ze “względów bezpieczeństwa” SLD-owski prezydent w pierwszej kolejności zakazał naszego marszu, pozostawiając na razie w spokoju kontry zgłoszone w większości przez ludzi zakłócających zeszłoroczny marsz. I to pomimo tego, ze nasze zgłoszenie było pierwsze, co osobiście potwierdził dyrektor wydziału spraw obywatelskich. My oczywiście natychmiast odwołujemy się od tej decyzji – czytamy na facebookowej stronie organizatorów marszu.

Decyzję potępiły też środowiska lewicowe, w tym partia prezydenta Tadeusza Ferenca, czyli SLD, a także Wiosna. Podobnego zdania jest KOD.

Decyzja prezydenta Ferenca cieszy natomiast radnych PiS-u. – Decyzję prezydenta Rzeszowa o zakazie organizacji tzw. marszu równości przyjmujemy z dużą aprobatą, zwłaszcza, że prezydent poinformował o braku jego zgody na marsz zaledwie kilka godzin po briefingu prasowym radnych Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego został przedstawiony projekt uchwały dotyczący niedopuszczenia do marszu i sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT – komentuje Marcin Fijołek, przewodniczący klubu radnych PiS w rzeszowskiej Radzie Miasta.

Źródło: BIP, Facebook Marszu Równości w Rzeszowie, inf. własna

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tadeusz-ferenc-podpisal-decyzje-o-zakazie-marszu-rownosci-7203-00r2kc