REKLAMA

Tadeusz Ferenc będzie musiał odejść z SLD?

W sobotę na konferencji przed warszawską Paradą Równości rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska poinformowała, że Tadeusz Ferenc nie otrzyma poparcia swojej partii w wyborach parlamentarnych. O przyszłości prezydenta Rzeszowa w tym ugrupowaniu zadecyduje posiedzenie zarządu podkarpackiego SLD.

Przechwytywanie_11_1_2

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

W sobotę, tuż przed rozpoczęciem Parady Równości w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rzeczniczka partii, Anna-Maria Żukowska odniosła się do decyzji wydanej przez Tadeusza Ferenca w sprawie Marszu Równości w Rzeszowie. Żukowska poinformowała, że prezydent Rzeszowa nie otrzyma poparcia SLD w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu RP.

We wtorek Tadeusz Ferenc poinformował o zakazie organizacji Marszu Równości oraz przeprowadzenia 29 kontrmanifestacji. – Zapewnienie bezpieczeństwa jest jedynym argumentem, determinującym podjęcie takiej, a nie innej decyzji – komentował Maciej Chłodnicki z UM w Rzeszowie.

W czwartek prezydent Rzeszowa podpisał oficjalną decyzję w sprawie odwołania Marszu Równości w Rzeszowie. Nie zgodził się z nią dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, który razem z organizatorami marszu zgłosił w tej sprawie zażalenie do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Sąd uchylił w sobotę deycyzję prezydenta Ferenca o zakazie organizacji Marszu Równości w Rzeszowie. Uchylono również zakaz obowiązujący wobec 4 z 29 planowanych kontrmanifestacji. Ich organizatorzy także składali zażalenie.

Decyzję Tadeusza Ferenca skrytykował przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Nie wiem czy Tadeusz Ferenc wciąż będzie częścią SLD, ponieważ to co zrobił z Paradą Równości jest skandaliczne. Prezydent Rzeszowa prowadzi działania niezgodne z linią Sojuszu. SLD popiera różnorodność, w tym organizację Parad Równości – powiedział Włodzimierz Czarzasty (Facebook SLD).

Swoją dezaprobatę wyraził również Przewodniczący Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej SLD, Wiesław Buż, który zabrał głos tuż po pierwszej decyzji Ferenca. – W związku z wydaniem zakazu Marszu Równości w Rzeszowie przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wyrażam najwyższe zdumienie tą decyzją. Ta niedemokratyczna decyzja Prezydenta Ferenca dziwi szczególnie w dniu 4 czerwca, który powszechnie nazywany jest „Świętem Wolności”. Sojusz Lewicy Demokratycznej bierze udział w wielu Marszach Równości w całym kraju, w tym od 12 lat w pierwszym tego typu wydarzeniu w Polsce – Paradzie Równości w Warszawie. Tak będzie również w tym roku – komentował Buż.

Decyzja o przyszłości Tadeusza Ferenca w SLD ma zapaść 22 czerwca, czyli w dniu przeprowadzenia Marszu Równości w Rzeszowie. Wówczas dojdzie do posiedzenia zarządu podkarpackiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Źródło: PAP, informacje własne

09-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

tadeusz-ferenc-bedzie-musial-odejsc-z-sld-9482-00r2kc