REKLAMA

Szyte na miarę papierosowe kreacje

RZESZÓW. Dziś w nocy w rejonie rzeszowskiego dworca PKP funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki skontrolowali troje obywateli Ukrainy. Ich dziwny wygląd zaciekawił funkcjonariuszy. Okazało się, że Ukraińcy mieli szyte na miarę papierosowe kreacje w których ukryli ponad 300. paczek papierosów.

44-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 50 lat przyjechali do Rzeszowa autobusem kursowym prosto z Ukrainy. W trakcie kontroli dokumentów, uwagę funkcjonariusza Straży Granicznej zwrócił ubiór kontrolowanych. Kobieta miała długą, obszerną spódnicę, a mężczyźni szerokie, zimowe kurtki. Przysłowiowy “nos kontrolera” nie zawiódł i wkrótce okazało się, że zatrzymani byli odziani w specjalnie uszyte na miarę kamizelki z papierosowym wkładem, a kobieta w ” papierosową halkę”.

Łącznie, ze “specjalistycznych kreacji” funkcjonariusze wyjęli 307 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wkrótce, okazało się również, że Ukraińcy uzyskali polskie wizy na podstawie sfałszowanych zaproszeń do współpracy. Dzięki temu wielokrotnie przekraczali granicę Polski okazując do kontroli wyłudzone w konsulacie wizy oraz sfałszowane zaproszenia.

Dodatkowo, jeden z zatrzymanych mężczyzn był dwukrotnie wydalany z Polski i posiadał zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju. Udało mu się jednak unikać tych ograniczeń, gdyż za każdym razem zmieniał na Ukrainie (legalnie) swoje dane osobowe (imię i nazwisko) i wyrabiał nowy paszport.

Aktualnie, cudzoziemcy zostali zatrzymani celem przeprowadzenia wobec nich procedury wydaleniowej. Wyłudzone wizy zostały unieważnione. Wobec zatrzymanych wszczęto także postępowania przygotowawcze.

papierosy2

papierosy1

papierosy3

BOSG

 

02-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szyte-na-miare-papierosowe-kreacje