REKLAMA

Szydło w Stalowej Woli. Polska będzie zbroić się na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Premier Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wzięli udział w podpisaniu olbrzymiego kontraktu na dostawę dla polskiej armii sprzętu produkowanego w Hucie Stalowa Wola. Chodzi o dywizjonowe moduły ogniowe o kryptonimie „Regina”. To jedna z największych tego typu umów w polskiej zbrojeniówce.

r

foto: www.podkarpackie.pl

Umowę podpisał zarząd huty Stalowa Wola z Inspektoratem Uzbrojenia MON. Wartość kontraktu przekracza 4 miliardy złotych i ma on kolosalne znaczenie dla HSW, gdyż gwarantuje spółce rozwój w kolejnych latach. Dokument został podpisany w obecności załogi oraz zaproszonych gości i dziennikarzy.

Gratulacje należą się wielu ludziom, którzy postanowili, żeby polska armia rozwijała się i była doposażona w sprzęt produkowany w Polsce. Żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę produkcji i wyposażenia dla polskiej armii – oświadczyła Beata Szydło.

Premier Beata Szydło mówiła o tym, że umowa, która opiewa dokładnie na 4,5 miliarda złotych zapewni zatrudnionej w Hucie załodze pracę na najbliższych 8 lat.

To jest ważny kontrakt i ważny moment. Ale trzeba pamiętać, że takich projektów będziemy chcieli realizować w najbliższych latach dużo więcej, ponieważ w programie Prawa i Sprawiedliwości, który realizuje teraz rząd, jest jasno określone, że naszymi priorytetami jest rozwój gospodarczy oparty na odbudowie przemysłu, polskiej produkcji i powiązanie tych gałęzi w ten sposób, aby przemysł zbrojeniowy stawał się kołem zamachowym polskiej gospodarki – powiedziała premier Beata Szydło w Stalowej Woli.

Istotę tego kontraktu stanowią armatohaubice KRAB, które wchodzą w skład 4 zamówionych dywizjonowych modułów ogniowych Regina. W sumie HSW ma wyprodukować 96 KRABÓW, a także wozy dowódczo- sztabowe, amunicyjne i remontowe.

Decyzja o podpisaniu tej umowy ma ogromne znaczenie dla wzmocnienia  wojsk operacyjnych, dla przeciwstawienia się jakiejkolwiek agresji. Nie istnieje państwo bez armii, nie istnieje armia bez własnego przemysłu. To jest oczywista oczywistość – powiedział Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz 

za: www.podkarpackie.pl

16-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szydlo-w-stalowej-woli-polska-bedzie-zbroic-sie-na-podkarpaciu