REKLAMA

Szybki rozwój logistyki magazynowej – nowe miejsca pracy na Podkarpaciu

Pandemia okazała się silnym ciosem wymierzonym w globalny rynek. Są jednak branże i przedsiębiorstwa, które odnotowały znaczny wzrost. Na kryzysie skorzystał sektor logistyki magazynowej, oferujący w tych trudnych czasach pewną pracę oraz możliwość łatwego poszerzenia kompetencji. Branża szczególnie dobrze rozwija się w województwie podkarpackim, a do liderów regionu należy Omega Pilzno.


Nowe obiekty logistyczne oraz stale rosnący popyt na wynajem przestrzeni magazynowej sprawiają, że zapotrzebowanie na pracowników w branży jest bardzo duże. Poszukiwani są głównie magazynierzy oraz operatorzy wózków widłowych. Omega Pilzno oferuje stałe zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach w parku logistycznym w Mokrzcu i Podgrodziu.

Magazyny pełne towaru

Sektor logistyczny odnotował bezprecedensowy skok, który zawdzięcza m.in. branży e-commerce. Zapotrzebowanie na usługi sklepów internetowych wzrosło znacząco podczas pandemii. Zamknięte galerie spowodowały, że klienci o wiele chętniej decydowali się na zakupy w sieci. Jednym z najważniejszych etapów podróży zamówienia od dystrybutora do klienta jest magazyn lub centrum logistyczne, gdzie towar podlega kompletacji i pakowaniu, by finalnie trafić do firmy kurierskiej.

W ostatnich miesiącach magazyny w całej Polsce pracują pełną parą. Szczególnie widoczny jest popyt na nowoczesne budynki, oferujące najwyższy standard obsługi. Takie, które posiadają rozwiązania technologiczne gwarantujące niezawodność procesów, ale także przyspieszające i ułatwiające wykonywanie zadań pracownikom – mówi Katarzyna Godawska, Dyrektor Personalny w Omedze Pilzno.

Obserwowane, wysokie zapotrzebowanie producentów na powierzchnie do magazynowania towarów, pozwala twierdzić, że trend wzrostowy w logistyce szybko się nie odwróci. Branża staje się tym samym atrakcyjna dla osób poszukujących pewnego miejsca zatrudnienia.

Pewna praca w logistyce – potrzebni magazynierzy

Obecna sytuacja sprawia, że firmy zajmujące się logistyką magazynową mogą poszczycić się stabilną pozycją na rynku. Omega Pilzno to polski operator logistyczny. W branży TSL funkcjonuje od niemal 30 lat. Zatrudnia ponad 1200 osób w kilkunastu placówkach w całym kraju, a baza magazynowa przedsiębiorstwa przekracza 140 000 m2 powierzchni. Pięć magazynów zlokalizowanych jest na Podkarpaciu i jeden w Gdańsku. Firma prowadzi usługi logistyczne, spedycyjne i transportowe o zasięgu globalnym. Współpracuje z szeroką gamą przedsiębiorstw z wielu sektorów gospodarki. Klienci korzystający z usług Omegi Pilzno pochodzą m.in. z branż automotive, meblarskiej czy spożywczej. Szybki rozwój sektora magazynowego w przedsiębiorstwie przełożył się na nowe miejsca pracy.

Obecnie poszukujemy pracowników do magazynów w Mokrzcu i Podgrodziu. Oferujemy przede wszystkim stabilne zatrudnienie na umowę o pracę od pierwszego dnia oraz rozbudowany system premiowy. Zapewniamy też nowoczesny sprzęt – przekonuje Katarzyna Godawska, Dyrektor ds. Personalnych w Omedze Pilzno.

Mokrzec i Podgrodzie to miejscowości zlokalizowana koło Pilzna, na trasie w kierunku Rzeszowa. Znajduje się tam zespół trzech magazynów o łącznej powierzchni sięgającej 80 000 m2. To nowoczesne obiekty klasy A, należące do parku logistycznego Omegi Pilzno.

materiały nadesłane

21-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Wrona2022-01-11 08:53:52
0 0
Warto wspomnieć też o tym, że pracę na magazynie można usprawnić dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Osobiście polecam sklep Skladuj24, z którego oferty sami często korzystamy.
szybki-rozwoj-logistyki-magazynowej-nowe-miejsca-pracy-na-podkarpaciu