REKLAMA

SZUMOWSKI: “Rozważamy powrót do obostrzeń”

|

SZUMOWSKI: “Rozważamy powrót do obostrzeń”

POLSKA. We wtorkowej rozmowie na antenie radia RMF FM minister zdrowia stwierdził, że Polacy zapominają tym, że świat nie wyszedł z epidemii koronawirusa. Łukasz Szumowski nie wykluczył powrotu do obostrzeń, ale dodał, że ponowny “lockdown” nie byłby możliwy.

Przechwytywanie_133
Foto: YouTube / Fakty RMF FM

Do obostrzeń zawsze można wrócić i tutaj na pewno takie scenariusze również rozważamy, natomiast nie da się zrobić lockdownu powtórnie. Nie da się, bo wtedy poumierają ludzie na onkologii, na choroby sercowe, naczyniowe. (…) Depresja ekonomiczna również powoduje śmierć – tłumaczył we wtorkowej rozmowie w RMF FM Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię – stwierdził Szumowski. Minister zdrowia przestrzegał przed nadmiernym optymizmem. Pytany o to, co stanie się, gdy na koloniach letnich wśród uczestników zostanie wykryty koronawirus, minister odparł, że wytyczne są opracowywane w resorcie: – W ciągu tygodnia podamy te procedury – zadeklarował Łukasz Szumowski.

Szumowski podkreślał, że rekord zachorowań (599 zarażeń zdiagnozowanych w poniedziałek na terenie Polski) jest związany z bezprecedensowymi w Europie badaniami przesiewowymi wykonywanymi w kopalniach i innych dużych zakładach pracy. Szumowski potwierdził też, że nie jest planowane całkowite zamknięcie kopalń.

Minister zdrowia zaapelował, by w przypadku bliższego kontaktu z innymi osobami, zakrywać twarz i usta: – Tutaj mój gorący apel, żeby nie tylko na spotkaniach wyborczych, ale też na demonstracjach, na różnych innych spotkaniach, ale też w autobusie – maseczki. Jak się da, to również wchodząc do sklepu – starajmy się trzymać dystans.

Łukasz Szumowski odniósł się również do pytań o to, czy po wynalezieniu szczepionki na COVID-19 wprowadzi obowiązek szczepień: – Jeśli będzie bezpieczna, powinniśmy rozważyć wpisanie jej do kalendarza szczepień – mówił gość RMF-u.

W województwie podkarpackim największa ilość stwierdzonych zakażeń koronawirusem jednego dnia w ostatnim czasie to 11 osób (wtorek, 9 czerwca br.). 3 z nich dotyczyły rzeszowian.

Źródło: red.,  rmf24.pl, YouTube / Fakty RMF FM

10-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szumowski-rozwazamy-powrot-do-obostrzen-6099-00r2kc