REKLAMA

Szukał kontaktu z nastolatkami – grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

MIELEC / PODKARPACIE. 29-letni mężczyzna był przekonany, że umówił się z 14-latką. Gdy przyszedł na spotkanie, został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu komputery, telefony i płyty CD.

Policja od całej sprawie dowiedziała się od internauty, który natrafił w Internecie na ogłoszenie o charakterze seksualnym. Ogłoszeniodawca szukał kontaktu z nastolatkami. Mężczyzna nawiązał kontakt z autorem ogłoszenia podając się za 14-latkę. Umówił się na spotkanie w jednej z podmieleckich miejscowości.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Mielca przygotowali zasadzkę. Gdy 29-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego pojawił się w umówionym miejscu i w umówionym czasie był zaskoczony, kiedy zamiast 14-latki czekali na niego funkcjonariusze.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeszukali jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli dwa laptopy, telefony i płyty CD. Specjaliści i biegli sprawdzą, czy na zabezpieczonym sprzęcie znajdują się nielegalne treści.

29-latek jest podejrzewany o przestępstwo składania za pośrednictwem Internetu propozycji seksualnych osobie małoletniej poniżej 15 roku życia. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szukal-kontaktu-z-nastolatkami-grozi-mu-do-2-lat-pozbawienia-wolnosci