REKLAMA

Sztuki walki i strzelectwo na nowym kierunku WSIiZ ,,Bezpieczeństwo i obronność państwa”

RZESZÓW / PODKARPACIE. We współpracy z firmami WSIiZ uruchamia 2 nowe specjalności na studiach I stopnia: e-administracja i gospodarka oraz bezpieczeństwo i obronność państwa. Czesne na tych studiach będzie o ponad 30% niższe!

E-administracja i gospodarka to nowa specjalność WSIiZ na kierunku administracja. Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne uczelnia wprowadza bezpieczeństwo i obronność państwa.

Dzięki współpracy uczelni z sektorem biznesu, który dofinansuje studia, jedna rata czesnego na tych odrębnych ścieżkach kształcenia będzie wynosić na studiach niestacjonarnych 270zł, a na studiach stacjonarnych 310zł. Limit miejsc na każdej z 2 specjalności wynosi 100 osób. Jeśli chętnych będzie więcej, z niższego czesnego skorzysta setka najlepszych kandydatów (decydują wyniki z matury) – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Firmy współpracujące z WSIiZ dofinansują kształcenie specjalistów od e-administracji i bezpieczeństwa przede wszystkim dlatego, iż takich fachowców pilnie potrzebuje rynek pracy. Najlepszym studentom zaoferują zatrudnienie. Dla młodych ludzi to duża podpowiedź, jakie studia i zawód wybrać.

E-administracja i gospodarka
2,17 mld euro przyznano Polsce na cyfrowy rozwój polskiej administracji publicznej w latach 2014-2020. Zmiany mają umożliwić wygodne i szybkie załatwianie spraw urzędowych. Dodatkowo, na wzmocnienie m.in. e-administracji na terenie Podkarpacia wydanych zostanie ze środków unijnych 77 mln euro w ramach regionalnego programu Cyfrowe Podkarpacie – podkreśla dr Katarzyna Kurzępa-Dedo, prodziekan ds. kierunku administracja w WSIiZ – Mając świadomość tak dużej dotacji, będziemy kształcić specjalistów, którzy będą w stanie sprostać nowym wymogom technologicznym, wykorzystywanym w gospodarce i administracji publicznej. Oznacza to, że absolwenci specjalności zostaną wyposażeni w umiejętności niezbędne do pracy w e-urzędzie i e-firmie.

Absolwenci „e-administracji i gospodarki” znajdą zatrudnienie w instytucjach i organach administracji publicznej, zarówno rządowej, jak i samorządowej (w organach wykonawczych oraz stanowiących i kontrolnych gmin, powiatów i województw). Mogą też liczyć na pracę w podmiotach gospodarczych inwestujących w pracowników znających zasady funkcjonowania w środowisku nowoczesnych technologii.

Bezpieczeństwo i obronność państwa
Bezpieczeństwo i obronność państwa to edukacyjna odpowiedź na wzrost współczesnych lokalnych i globalnych zagrożeń politycznych, gospodarczych i militarnych. Daje możliwość zdobycia potrzebnych obecnie kwalifikacji pozwalających pracować w zawodach wiążących się z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym w czasie pokoju, zagrożenia i wojny. To oferta dla tych, którzy chcą lepiej orientować się w przyczynach niestabilności dzisiejszego świata i umieć działać w takich okolicznościach – wyjaśnia dr Leszek Baran, prodziekan ds. kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSIiZ.

Zgodnie z najnowszą tzw. cyber-doktryną bezpieczeństwa narodowego studenci zdobędą kompetencje informatyczne. Uzyskają też praktyczne umiejętności dotyczące sposobów bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, serwisów internetowych, poczty elektronicznej i komunikatorów głosowych oraz metod pozyskiwania za ich pomocą cennych informacji o interesujących osobach i organizacjach. Dowiedzą się, jak być anonimowym w sieci, jednocześnie łamiąc anonimowość tych, którzy naruszają w Internecie prawo. W laboratoriach WSIiZ poznają narzędzia pozwalające śledzić działania przestępcze w sieci, określać ich autorów, a także im przeciwdziałać.

Studenci tej specjalności poznają tajniki sztuk walki. Zdobędą też umiejętności strzeleckie w nowoczesnej strzelnicy elektronicznej umożliwiającej strzelanie tzw. „sytuacyjne” w środowisku 3D z wykwalifikowanymi instruktorami.

WSIiZ

materiał nadesłany

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sztuki-walki-i-strzelectwo-na-nowym-kierunku-wsiiz-bezpieczenstwo-i-obronnosc-panstwa