REKLAMA

Szpital w Rzeszowie będzie miał swoją Strefę Rodzica!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wyjątkowe miejsce w szpitalu, gdzie można na chwilę zapomnieć o chorobie, porozmawiać i pobawić się z dzieckiem. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie startuje XVII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

g

foto: materiały nadesłany

Program „Strefa Rodzica” powstał z myślą o rodzicach chorych dzieci, żeby w trakcie hospitalizacji najmłodszych pacjentów mogli być przy nich obecni. Stworzenie miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę mogą oderwać swe myśli od codziennych
problemów i spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i opiekunami, jest głównym celem programu.

Rzeszowska placówka jest już siedemnastą w Polsce, w której powstanie „Strefa Rodzica”. Projekt jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Otwarcie „Strefy Rodzica” zaplanowano jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Kontakt z rodzicami, zwłaszcza podczas trudnego okresu pobytu dzieci w szpitalu jest bardzo istotny dla ich lepszego samopoczucia i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia. W polskich szpitalach brakuje odpowiednich przestrzeni, w których rodzice mogą odwiedzić swoje dzieci i spędzić z nimi czas. Stworzenie takich miejsc to główny cel ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, organizowanego przez firmę Budimex SA.

W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów oprócz zabawy i rozmowy z pociechami mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc. Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie ponad 27 tys. młodych
pacjentów i ich rodziców.

XVII edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” będzie miała miejsce w Klinice Neurologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W ramach projektu zostanie całkowicie wyremontowana świetlico –
stołówka dla dzieci oraz powstanie specjalne zaplecze socjalne dla rodziców, w którym opiekunowie będą mogli przygotować sobie szybki posiłek.

Ponadto zostanie odnowiona część oddziału, która pełni funkcję szkoły. Wszystkie pomieszczenia będą zaaranżowane wg. indywidualnego projektu, dopasowane do warunków szpitalnych, jednak zyskają całkowicie nowy, przyjazny charakter, w którym mali pacjenci i ich rodzice będą się czuli jak w domu.

Rzeszów nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie „Strefa Rodzica”. W 2017 roku zaplanowano już działania w kolejnych polskich placówkach szpitalnych. Budimex prowadzi program od ponad 3 lat. Do tej pory powstało w polskich szpitalach szesnaście „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy.

12-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szpital-w-rzeszowie-bedzie-mial-swoja-strefe-rodzica