REKLAMA

Szóste zarażenie KORONAWIRUSEM na Podkarpaciu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło szósty przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łącznie w kraju są zarażone 64 osoby (jedna ofiara śmiertelna).

Foto: pixabay.com

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 64/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła) –  poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 6 przypadków zakażenia koronawirusem.

Szósta zarażona to młoda kobieta z województwa lubelskiego, która jest hospitalizowana w Nisku.

Dwa zarażenia na Podkarpaciu potwierdzono w piątek rano (13 marca br.). Jak informuje rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, dwie zarażone osoby to kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego. Obecnie czują się dobrze, do tej pory przebywały w kwarantannie.

Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.

Źródło: red., Ministerstwo Zdrowia / Twitter

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline