REKLAMA

Szósta ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. 152 zarażenia

POLSKA / PODKARPACIE. Zmarła szósta osoba zarażona koronawirusem na Podkarpaciu. To 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. Liczba zarażonych koronawirusem w regionie wzrosła do 152 osób.

1_43

Foto: DWOT

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego – poinformowało na Faceboku Ministerstwo Zdrowia.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – podaje Ministerstwo Zdrowia.

 

Trzy nowe potwierdzone przypadki w województwie podkarpackim to:

  • tarsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja),

  • starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja),

  • kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 152 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 6 zgonów

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3431 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, dr Adam Sidor / Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szosta-ofiara-koronawirusa-na-podkarpaciu-152-zarazenia-2148-00r2kc