REKLAMA

Szlachetna Paczka poszukuje Lokalnych Herosów

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
Tylko w województwie podkarpackim Szlachetna Paczka poszukuje 650 wolontariuszy, a Akademia Przyszłości 180. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, odmienić los potrzebujących rodzin i dzieci, a także rozwinąć swoje kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się.

111_1511277028_7028

Foto: materiał nadesłany

 

Zostań Lokalnym Herosem

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI I AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrywanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Paczka i Akademia łączą tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do SZLACHETNEJ PACZKI włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł.

W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych.

 

Pomagając, masz wpływ

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając, zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy, SZLACHETNA PACZKA nie dotrze do rodzin w potrzebie, a dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać.

Dołączyłam do Paczki, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas. – mówi Justyna, SuperW Paczki.

 Bez tytułu

Foto: materiał nadesłany

 

Rozwój osobisty i doświadczenie

Profesjonalny wolontariat w Paczce lub Akademii, to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych w życiu zawodowym – zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw, jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość, czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego  doświadczenia do profesjonalnego CV.

Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach – wyznaje Karolina, SuperW Paczki.

 

Ludzie – wartościowe relacje

Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności w swojej okolicy, spotyka m.in.: biznesmenów, samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali.

Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały – mówi SuperW Sebastian.

Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. SuperW to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej.

 

Zgłoś się!

Kandydaci na SuperW w swoich rejonach mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, nazwany “Weekendem Cudów”, odbędzie się 8-9 grudnia 2018 roku.

Źródło: materiał nadesłany

19-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szlachetna-paczka-poszukuje-lokalnych-herosow-3591