REKLAMA

Szkolenie WOT pod nadzorem policji

NISKO / PODKARPACIE. W niedzielę na niżańskich błoniach nad rzeką San, żołnierze Batalionu Obrony Terytorialnej pod okiem niżańskich policjantów brali udział w szkoleniu w zakresie zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego oraz poszukiwania osób. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, podczas której mundurowi wspólnie szlifowali nabyte umiejętności.

WOT

Źródło: KPP Nisko


W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Policji, a Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, niżańscy policjanci przeprowadzili szkolenie teoretyczno-praktyczne z żołnierzami Batalionu Obrony Terytorialnej z Niska. Porozumienie miało na celu wyznaczenie płaszczyzny współpracy pomiędzy jednostkami Policji, a żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w sytuacjach wspólnych działań kryzysowych oraz organizację szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy.
– informujer KPP Nisko 

Funkcjonariusze w trakcie zajęć poruszali tematy związane ze wspólnymi działaniami w obliczu przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, czy w trakcie udzielania pomocy Policji w poszukiwaniach osób zaginionych. Przedstawione zostały również ogólne zasady użycia środków przymusu bezpośredniego, a w szczególności siły fizycznej w postaci chwytów transportowych i obezwładniających. 


Przeważająca część szkolenia była przeznaczona na praktyczne ćwiczenia, w trakcie których mundurowi próbowali swoich sił, wykorzystując środek przymusu bezpośredniego jakim jest siła fizyczna.
– informujer KPP Nisko 


Źródło: KPP Niskio

Autor: Amelia Krupik

08-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szkolenie-wot-pod-nadzorem-policji-1736