REKLAMA

Szkolenie podkarpackich terytorialsów na poligonie w Nowej Dębie

PODKARPACIE. W najbliższą sobotę żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane. Zajęcia będą prowadzone na poligonie w Nowej Dębie oraz w rejonach odpowiedzialności batalionów.

IMG_7400

Foto (3): Paulina Lęcznar / PBOT

 

W sobotę, 19 czerwca żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty i kompanii dowodzenia 3 PBOT rozpoczną  szkolenie zintegrowane, które jest podsumowaniem dwóch modułów szkoleniowych, szkolenia indywidualnego i specjalistycznego.

Zajęcia będą prowadzone na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie. Ćwiczenie to będzie też okazją do wyrównania poziomów wyszkolenia żołnierzy w danym module. W ostatnich dniach zostanie przeprowadzona ocena wyszkolenia poprzez wykonanie pętli taktycznej.

A już w kolejnym tygodniu szkolenie zintegrowane rozpocznie jarosławski batalion. Żołnierze z Jarosławia po raz pierwszy zajęcia odbędą w rejonie odpowiedzialności 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w powiatach jarosławskim, przemyskim, przeworskim oraz lubaczowskim. Strzelania specjalistyczne żołnierze odbędą na poligonie w Nowej Dębie.

zdj_082120

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i realizowane w trybie szkolenia poligonowego. Dzięki niemu żołnierze w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe.

– Każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na poszczególnych etapach. Dodatkowo szkolenie zintegrowane w istotny sposób urealnia praktyczne działania i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – wyjaśnia płk Dariusz Słota dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

***

Już 18 marca 2020 r. formacja zmieniła model funkcjonowania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy tym samym rozpoczynając operację pk. „Odporna Wiosna”. Jej celem było łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności społeczności lokalnych. Prowadzone działania skupiły się na wsparciu administracji rządowej, samorządowej, placówek medycznych i sanitarnych, kombatantom oraz innym instytucjom pozarządowym.

thumbnail

 

Źródło: kpt. Witold Sura / rzecznik prasowy 3. PBOT

15-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)