REKLAMA

Sześciu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło sakrament kapłaństwa

W sobotę w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło sakrament kapłaństwa. Mszy świętej, na której odbyły się święcenia kapłańskie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Przechwytywanie_128
Foto: YouTube, kanał: Diecezja Rzeszowska Internet / przekazanie nowym diakonom księgi Ewangelii i pozdrowienia pokoju

Do grona neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej dołączyli: ks. Jakub Dzierżak z parafii Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku, ks. Robert Firek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Rożnowicach, ks. Kamil Gierus z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie, ks. Tomasz Jordan z parafii Narodzenia Najświętszej  Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim, ks. Szymon Kłak z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lecce i ks. Adam Piotrowicz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Libuszy.

Mszy świętej przewodniczył i święceń udzielił bp Jan Wątroba. W eucharystii uczestniczyło około osiemdziesięciu księży, m.in: przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie oraz proboszczowie i wikariusze z parafii rodzinnych neoprezbiterów.

Po homilii odbyły się obrzędy święceń: przyrzeczenie czci i posłuszeństwa biskupowi ordynariuszowi, Litania do Wszystkich Świętych podczas której kandydaci leżeli krzyżem, nałożenie rąk, modlitwa święceń oraz namaszczenie rąk krzyżmem i wręczenie chleba i wina. Podczas mszy nowo wyświęceni po raz pierwszy wyciągnęli dłonie nad chlebem i winem, wypowiadając słowa konsekracji.

Na zakończenie mszy świętej ks. Kamil Gierus, neoprezbiter, podziękował, w imieniu nowo wyświęconych, wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ich do kapłaństwa. Słowa wdzięczności, m.in. przełożonym Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, wypowiedział bp Jan Wątroba. Wracając do zakrystii neoprezbiterzy zatrzymali się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, zawierzając swoje kapłaństwo Matce Bożej.

W niedzielę, 31 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, neoprezbiterzy sprawowali w swoich rodzinnych parafiach uroczyste msze święte prymicyjne, a w najbliższych tygodniach otrzymają skierowania do parafii.

Źródło: Diecezja rzeszowska

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szesciu-diakonow-diecezji-rzeszowskiej-przyjelo-sakrament-kaplanstwa-6690-00r2kc