REKLAMA

Szczęśliwy finał poszukiwań 80-letniego mieszkańca Rzeszowa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-letniego mężczyzny, który wczoraj po południu wyszedł na spacer i nie wrócił do domu. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu, dzielnicowi z komisariatu na osiedlu Nowe Miasto odnaleźli zaginionego. Życiu i zdrowiu mężczyzny nic nie zagrażało i został przekazany pod opiekę bliskich.

303-170652

Foto: Podkarpacka Policja

O zaginięciu mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni przez rodzinę w poniedziałek około godziny 16:30. Ze zgłoszenia wynikało, że 80-latek był z siostrą w przychodni przy ulicy Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza. Około godziny 14:00 wyszedł na spacer i nie wrócił. Gdy jego obecność przedłużała się, siostra zgłosiła jego zaginięcie.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna z uwagi na stan zdrowia mógł znaleźć się sytuacji zagrażającej jego życiu. Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy niezwłocznie przekazał do patroli znajdujący się w służbie. Funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzanie rejonu w pobliżu miejsca zaginięcia. Sprawdzili placówki służby zdrowia, noclegownie i miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić mężczyzna. 80-latek został zarejestrowany jako zaginiony, a informacja o poszukiwaniach trafiła do jednostek ościennych.

Do poszukiwań systematycznie włączano kolejnych policjantów. Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariusze odnaleźli zaginionego. Uczestniczący w poszukiwaniach dzielnicowi z komisariatu na Nowym Mieście przy ulicy Podwisłocze zauważyli starszego mężczyznę odpowiadającego rysopisem zaginionemu.

Na komisariacie policjanci potwierdzili, że był to zaginiony 80-latek. Jego tożsamość potwierdziła również siostra mężczyzny. Ponieważ stan jego zdrowie nie budził zastrzeżeń razem z siostrą zostali odwiezieni do miejsca zamieszkania.

Źródło: Podkarpacka Policja

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szczesliwy-final-poszukiwan-80-letniego-mieszkanca-rzeszowa-9067-00r2kc