REKLAMA

Szczęśliwy finał poszukiwań 75-letniego mieszkańca Rzeszowa!

RZESZÓW, PRZEWORSK / PODKARPACIE. Od soboty 50 policjantów, pies tropiący, zespół ratowników ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT poszukiwało zaginionego 75-letniego mieszkańca Rzeszowa. W niedzielę w nocy policjanci odnaleźli mężczyznę. Z uwagi na stan zdrowia został on przewieziony do szpitala.

1-225408_2
Foto: policja.pl

O zaginięciu mieszkańca Rzeszowa policjanci zostali zawiadomieni przez rodzinę w sobotę, około godziny 19:30. Ze zgłoszenia wynikało, że 75-latek wyszedł z mieszkania przed południem. Mężczyzna, z uwagi na stan zdrowia, mógł znajdować się sytuacji zagrażającej jego życiu.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu, ustalili rysopis mężczyzny, który dyżurny komendy niezwłocznie przekazał do patroli znajdujący się w służbie. Policjanci od razu sprawdzili placówki służby zdrowia, noclegownie i miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić zaginiony. 75-latek został zarejestrowany jako zaginiony, a informacja o poszukiwaniach trafiła do jednostek ościennych.

Do poszukiwań włączono dodatkowych policjantów oraz psa tropiącego. Funkcjonariuszy wsparł również zespół ratowników ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

Po kilku godzinach policjanci z Przeworska otrzymali zgłoszenie, że w Gniewczynie Trynieckiej, środkiem drogi idzie mężczyzna. W niedzielę około godziny 1:30 interweniujący patrol odnalazł stojącego obok jezdni mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to zaginiony 75-latek.

Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia mężczyzny, policjanci w porozumieniu z dyżurnym, zabrali go do radiowozu i pojechali w kierunku Przeworska. Po drodze przekazali 75-latka pod opiekę jadącej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego, która przewiozła go do szpitala.

Źródło: Podkarpacka Policja

20-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szczesliwy-final-poszukiwan-75-letniego-mieszkanca-rzeszowa-6504-00r2kc