REKLAMA

Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszyła rejestracja osób 70+

POLSKA. Od 22 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

IMG_8759-1200x867-1
Foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 roku osoby, które skończyły 80 lat,
  • od 22 stycznia 2021 roku osoby, które skończyły 70 lat.

 

Rejestracji można dokonywać na trzy sposoby:

  • zadzwonić pod numer 989

Można to zrobić samemu lub z pomocą kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli zostanie podany, w odpowiedzi pod ten numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

  • przez portal pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu rejestrującego. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował, istnieje możliwość zaszczepienia się w innym punkcie, w innym mieście. Należy wówczas skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, rejestrujący otrzymuje powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  • w wybranym przez siebie punkcie szczepień.

Możliwy jest kontakt z konkretnym punktem szczepień i rejestracja na miejscu. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są TUTAJ.

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco – podaje strona gov.pl.

 

Jak informuje na Twitterze serwis #SzczepimySię, w pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tysięcy pacjentów 70+.

Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę. Trudności z dodzwonieniem się do Infolinii 989 wynikają z bardzo dużej liczby połączeń wykonywanych jednocześnie. Mówimy tutaj o nawet 300 tysiącach prób na minutę – czytamy na Twitterze #SzczepimySię.

 

Źródło: gov.pl, Twitter

22-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szczepienia-covid-19-ruszyla-rejestracja-osob-70-7680-00r2kc