REKLAMA

Szalety na Bulwarach będą kosztowały 400 tys. zł

RZESZÓW. Szalet zostanie wybudowany w okolicy placu zabaw dla dzieci na rzeszowskich bulwarach. Budynek będzie miał ok. 108 m.kw. powierzchni. Co będzie aż tyle kosztowało?

Radni na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa bez problemu zgodzili się, aby wprowadzić zmiany w budżecie i dorzucić dodatkowe pieniądze, których zabrakło na rozpoczęcie inwestycji.

Zwiększenie środktoaleta_0001ów pozwoli na zawarcie umowy na realizację robót budowlanych – tłumaczą rzeszowscy urzędnicy.  W przetargu ogłoszonym przez miasto wyłoniona została firma, która zaproponowała wyższą, niż założyli urzędnicy kwotę. Firma chciała 399 tys. 274 zł. Miastu zabrakło dokładnie 104 tys. 293 zł.

Radni bez większego entuzjazmu, mimo iż cena szaletu niejednokrotnie wzbudzała emocje, zagłosowali za zmianą w budżecie miasta i po kilku minutach trwania sesji rozeszli się do domów.

Za blisko 400 tys. zł nad Wisłokiem na skarpie tuż za warsztatami Zespołu Szkół Mechanicznych powstanie parterowy budynek, w którym znajdą się dziewięć toalet, prysznice, pokój do karmienia dla matki z dzieckiem oraz pomieszczenie do przewijania niemowląt. Wysoka cena ma wynikać m.in. z konieczności zagospodarowania terenu wokół budynku.

Inwestycja ma być gotowa na jesień.

 

 

 

02-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

szalety-na-bulwarach-beda-kosztowaly-400-tys-zl