REKLAMA

Szachowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zawodnicy z 16 województw w wieku od 5 do 18 lat, a wśród nich Mistrzowie Polski i medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich, zagrają w dniach 24 do 30 sierpnia w Rzeszowie, w jednym z największych turniejów szachowych w Polsce i Europie, w PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych.

Bez tytułu_5

Foto: archiwum MUKS Stoczek 45 Białystok / materiały prasowe

 

Swój udział w Mistrzostwach Polski zgłosiło 938 zawodników z terenu całej Polski, a wśród nich medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich. Mistrzostwa zostaną rozegrane w 6 kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców. Oprócz tytułów Mistrzów Polski, juniorzy „zgarną” puchary, medale, dyplomy i nagrody finansowe oraz rzeczowe. Organizatorem Mistrzostw jest Podkarpacki Związek Szachowy.

To niesamowite uczucie gościć po raz drugi tylu młodych szachistów w Rzeszowie. To będzie również ogromna promocja Województwa Podkarpackiego i miasta Rzeszów. Przyjedzie również mnóstwo rodziców, opiekunów i działaczy szachowych z całej Polski – mówi Krzysztof Skiba, wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Oprócz tytułów Mistrzów Polski, najlepsi juniorzy zdobędą puchary, medale, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrodzonych łącznie zostanie około 240 juniorów, a wszystkie dzieciaki do lat 8 i 10 dostaną dyplomy i upominki – wylicza Krzysztof Skiba.

 

Kibice zmagania będą mogli śledzić w Internecie poprzez transmisje partii oraz transmisję wideo. Mamy nadzieję, że wszyscy przyjadą i wyjadą z pięknego Rzeszowa zadowoleni i z miłymi wspomnieniami oraz że PGNiG TERMIKA Mistrzostwa Polski Juniorów staną się piękną wizytówką Rzeszowa i całego województwa Podkarpackiego na długie lata – dodaje Skiba.

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym fanpage’u mistrzostw: https://www.facebook.com/mpjbis2021, gdzie organizujemy także konkursy z pamiątkowymi upominkami.

Źródło: materiały nadesłane

15-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)