REKLAMA

Sytuacja polityczna w Polsce tematem Podkarpackiej Akademii Samorządowej

RZESZÓW/PODKARPACIE. Analiza aktualnej sceny politycznej oraz sytuacji społeczno-gospodarczej w kontekście zbliżających się jesiennych wyborów były głównymi tematami Podkarpackiej Akademii Samorządowej im. Grażyny Gęsickiej, która odbyła się w poniedziałek w Rzeszowie.
ortyl
Dr Tomasz Żukowski oraz prof. Waldemar Paruch byli gośćmi specjalnymi zorganizowanej przez Forum Młodych PiS Podkarpackiej Akademii Samorządowej. Podczas swoich wystąpień obaj wykładowcy koncentrowali się w szczególny sposób na obecnych podziałach polskiej sceny politycznej oraz wskazywali obszary, które w wyniku złych rządów, błędów i zaniedbań wymagają natychmiastowych zmian, zwłaszcza w kontekście Podkarpacia.

Wśród blisko 200 uczestników PAS, byli przede wszystkim kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach oraz parlamentarzyści i samorządowcy. Obecny na akademii Wicemarszałek Sejmu RP Pan Marek Kuchciński podkreślał, że PiS stoi przed olbrzymią szansą na jesienne zwycięstwo wyborcze bez którego nie będzie możliwe wprowadzanie tak bardzo potrzebnych zmiany systemowych w Polsce.

Gospodarz spotkania – Pełnomocnik PiS Okręgu nr 23-Rzeszów Pan Władysław Ortyl odnosząc się do tez i spostrzeżeń Prof. Parucha i dr Żukowskiego wskazywał przede wszystkim na konieczność przemodelowania polityki regionalnej. Polska znajduje się obecnie w sytuacji poważnych dysproporcji rozwojowych o charakterze geograficznym w wyniku których następuję dyskryminacja całej polski wschodniej. Istnieje obecnie olbrzymia potrzeba rezygnacji z modelu polaryzacyjno – dyfuzyjnego i powrót do polityki zrównoważonego rozwoju, który jest jedyną szansą dla Podkarpacia i Polski wschodniej – podkreślał Władysław Ortyl.

Organizatorzy Podkarpackiej Akademii Samorządowej zapowiadają, że kolejne spotkania, których zadaniem jest zwiększanie zakresu wiedzy kandydatów do samorządu i podejmowanie debaty programowej, będą odbywały się w innych miastach województwa.

03-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sytuacja-polityczna-w-polsce-tematem-podkarpackiej-akademii-samorzadowej