REKLAMA

System informacji Prawnej LEGALIS PREMIUM Wydawnictwa C.H.Beck bezpłatnie w placówkach WiMBP

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z systemu informacji prawnej LEGALIS PREMIUM znanego Wydawnictwa C.H.Beck. System zawiera, m.in.: teksty przepisów prawnych publikowane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich od 1918 r., prawo miejscowe, prawo resortowe, prawo korporacyjne, Dzienniki Urzędowe Unii Europejskiej, projekty ustaw, orzecznictwo, wzory pism, interpretacje, bibliografię prawniczą oraz monografie i artykuły z czasopism.

LEGAIS

System LEGALIS PREMIUM to także, niezwykle cenione przez prawników, pełne teksty komentarzy z różnych dziedzin prawa (prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa podatkowego, prawa własności intelektualnej i prawa administracyjnego), które publikowane są przez Wydawnictwo C.H.Beck również w formie książkowej.

Rozszerzona wersja programu to doskonałe źródło informacji prawnej, systematycznie aktualizowane online przez specjalistów współpracujących z Wydawnictwem C.H.Beck.

Korzystanie z systemu prawnego LEGALIS w bibliotekach publicznych nie wymaga logowania i jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Będąc w bibliotece, wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać adres http://sip.legalis.pl, a uruchomiony zostanie dostęp do dużej bazy przepisów prawnych.

Z systemu LEGALIS PREMIUM korzystać można na komputerach stacjonarnych zainstalowanych w bibliotekach, a także na prywatnych laptopach czytelników w strefach WiFi w następujących placówkach WiMBP w Rzeszowie:

1. Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2.

2. Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a.

3. Budynek główny biblioteki, ul. Sokoła 13.

4. Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6.

5. Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15.

6. Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6.

7. Filia nr 8, ul. Okulickiego 3 [brak możliwości podłączenia prywatnych laptopów].

8. Filia nr 10, ul. Podchorążych 1.

Informacja o godzinach otwarcia placówek dostępna jest na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie www.wimbp.rzeszow.pl w zakładce „godziny otwarcia” lub „filie i oddziały”.

Korzystanie z własnych laptopów w bibliotece wymaga od użytkowników zalogowania się do sieci bezprzewodowej (uprawnienia do sieci WiFi w postaci loginu i hasła wydają bibliotekarze w poszczególnych placówkach).

Czytelnicy korzystający z systemu LEGALIS PREMIUM mogą zapisywać wybrane fragmenty przepisów prawnych na prywatne nośniki pamięci. Z wyłączeniem budynku głównego przy ul. Sokoła 13, żadna z placówek nie wykonuje wydruków z bazy przepisów prawnych.

O szczegóły związane z korzystaniem z systemu LEGALIS PREMIUM można pytać bibliotekarzy w wymienionych filiach i oddziałach WiMBP w Rzeszowie.

 

07-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

system-informacji-prawnej-legalis-premium-wydawnictwa-c-h-beck-bezplatnie-w-placowkach-wimbp-ap007