REKLAMA

Święto studentów i utrudnienia w ruchu ulicznym

RZESZÓW.  W związku z juwenaliami ulicami miasta przejdą dwa korowody studentów. Jak pierwszy wyruszy korowód studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, nieco później ulicami miasta przejdzie korowód XXI Rzeszowskich Juwenaliów. Podczas przemieszczania się korowodów mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość. 

policja-rzeszów

Jako pierwszy w kierunku rzeszowskiego Rynku wyruszy korowód Kulturaliów Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godzinie 12:45 wyruszy on sprzed budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Rejtana w kierunku Rynku. Korowód przejdzie Al. Rejtana, ul. Piłsudskiego, Grunwaldzką i Kościuszki i około godziny 14 dotrze do Rynku. W godzinach 15:30 – 16:20 po uroczystościach na Rynku studenci przemaszerują ul. Słowackiego Szopena, Trasą Zamkowa, ul. Podwisłocze, Kwiatkowskiego do ulicy Cichej, gdzie nastąpi zakończenie przemarszu. Podczas przemieszczania się korowodów wyłączone będą pasy ruchu, po których będzie się on przemieszczał. Ulice Grunwaldzka i Kościuszki zostaną wyłączone z ruchu w całości. Na pozostałych ulicach będzie możliwy ruch pojazdów w kierunku przeciwnym. Jednocześnie policjanci będą sukcesywnie zamykać skrzyżowania przez, które będzie przechodził korowód.
Uczestnicy korowodu „XXI Rzeszowskich Juwenaliów” zbiorą się na Rynku. Stamtąd około godziny 17 wyruszą w kierunku ulicy Poznańskiej. Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami Słowackiego, Matejki, Grunwaldzka, które zostaną zamknięte całkowicie. Następnie przejdą ulicami Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej gdzie około godziny 18:30 przemarsz zakończy się. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu. Również w tym przypadku policjanci blokować będą skrzyżowania mijane przez korowód.

Źródło: KWP

08-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swieto-studentow-i-utrudnienia-w-ruchu-ulicznym