REKLAMA

Święto Paniagi – zobacz, co miasto zaplanowało

RZESZÓW. 3 maja po raz dwunasty odbędzie się Święto Paniagi! W tym roku będzie jednak nieco inaczej.

img_1074

Tegoroczne, 12 Święto Paniagi będzie nawiązywało do słuchowiska Polskiego Radia Rzeszów pt. „Drabina do nieba” i do charakteru ulicy 3 Maja z lat 20-tych ubiegłego stulecia – wyjaśniają urzędnicy miejscy.

Paniagę wypełnią wydarzenia artystyczne realizowane przy udziale miejskich instytucji kultury. Po raz pierwszy uruchomiona zostanie klubokawiarnia z czytelnią w wirydarzu Gmachu Głównego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Tegoroczny jarmark zostanie usytuowany w Alei Lubomirskich, a na stoiskach oferowane będzie głównie rękodzieło oraz tradycyjne i regionalne produkty kulinarne.

W okolicach Fontanny Multimedialnej powstanie scena taneczna, na której swój dorobek zaprezentują znakomite zespoły tańców folklorystycznych, towarzyskich, nowoczesnych i orientalnych i innych. O godzinie 17.30 rozpocznie się potańcówka w stylu lat 20- tych

Urzędnicy zapowiadają, że głównym wydarzeniem Święta Paniagi będzie premiera spektaklu „Opera é la vita” na rzeszowskim Rynku. Przedstawienie  reżyseruje Mikołaj Blajda, a w obsadzie znajdą się diva operowa Małgorzata Walewska oraz popularny wokalista Maciej Miecznikowski, a także znakomici muzycy Filharmonii Podkarpackiej.

POBIERZ HARMONOGRAM

 

oprac. na podst. UM Rzeszów, fot. archiwum

23-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

swieto-paniagi-zobacz-co-miasto-zaplanowalo