REKLAMA

“Święto” – dodatkowy spektakl sylwestrowy Teatru Przedmieście

Teatr Przedmieście zaprasza na sylwestra. Tego dnia zostanie wystawiony spektakl “Święto” według prozy Wiesława Myśliwskiego.

wieto 2 fot. t poźniak

Foto: materiał nadesłany

Bohater spektaklu to człowiek pogubiony, miotający się między kochankami, rodzicami tradycjonalistami i księdzem. Każdy chce wrzucić na jego plecy bagaż własnych oczekiwań, ale w nim tkwi mały chłopiec, który, choć pragnie akceptacji i miłości, to jednak nie potrafi, nie chce tego bagażu dźwigać. Frustrację znieczula alkoholem. Kradzione jabłka z parafialnego sadu naznaczyły go grzechem na całe życie, niczym kęs biblijnego jabłka z rajskiego drzewa.

To spektakl rozciągnięty w czasie i przestrzeni. Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, a także pokazuje “biednego” człowieka i jego skomplikowaną naturę, sprzeczności, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz. Nasz bohater zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Fragmenty z powieści „Kamień na kamieniu” wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego stały się podstawą do rozważań o miłości, przemijaniu, śmierci, Bogu i człowieku.

Spektakl „Święto” został nagrodzony Złotym Rogiem Myśliwskim Króla Jana na 34. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju (2013), a także nagrodą “Srebrna misa borowiny” za reżyserię dla Anety Adamskiej oraz Grand Prix na 14. Festiwalu Teatralnym „Garderoba Białołęki” w Warszawie (2012). Wyróżniony też w plebiscycie krytyków teatralnych miesięcznika “Teatr” nagrodą “Najlepsza, Najlepszy, Najlepsi w sezonie 2012/2013” w kategorii spektakl offowy.

Tekst: Wiesław Myśliwski, na podstawie książki “Kamień na kamieniu”
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Występują: Aneta Adamska, Monika Adamiec, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

31 grudnia 2018 godz. 18.00
spektakl + lampka szampana i toast z aktorami

Koszt: 60 zł/osoba
Informacje i rezerwacje: tel. 667 714 730
Liczba miejsc ograniczona!

Źródło: materiał nadesłany

28-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)